Najnowsze

Ponad sześć milionów zakażonych SARS-CoV-2 na świecie

Najnowsze

[object Object]
WHO nadal zaleca okrywanie nosa i usttvn24
wideo 2/21

W piątek przybyło ponad 125 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W sobotę liczba zakażonych na całym świecie przekroczyła sześć milionów. Zobacz, co jeszcze mówią statystyki.

Z pandemią COVID-19 zmaga się ponad 200 państw i terytoriów na świecie. W sobotę rano całkowita liczba zakażeń patogenem wynosiła ponad sześć milionów.

Według danych z portalu worldometers.info najwięcej zachorowań na COVID-19, chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, odnotowano w Stanach Zjednoczonych. Zakaziło się tam ponad 1,7 miliona osób.

Na drugim miejscu pod tym względem znajduje się Brazylia, gdzie potwierdzono ponad 468 tysięcy przypadków. Kolejna w tej statystyce jest Rosja. Odnotowano tam ponad 397 tysięcy zakażeń.

Trendy w liczbie zakażonych

29 maja na całym świecie przybyło 125 511 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. To najwięcej od czasu wybuchu epidemii.

W maju liczba nowych przypadków ciągle się waha. Od 17 maja obserwowano tendencję wzrostową. Od 23 maja widoczny był spadek, a 26 maja liczba kolejnych zachorowań znów wzrosła.

Dane liczbowe aktualizowane są na bieżąco. Wykresy aktualizowane są raz dziennie.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem (worldometersworldometers.info

Gdzie zmarło najwięcej osób

W wyniku zakażenia koronawirusem na świecie zmarło ponad 366 tysięcy osób. Najwięcej, bo ponad 104 tysiące zgonów, odnotowano w Stanach Zjednoczonych.

Na drugim miejscu pod względem łącznej liczby ofiar śmiertelnych znajduje się Wielka Brytania, gdzie na COVID-19 zmarło ponad 38 tysięcy osób. Na trzecim miejscu są Włochy, gdzie odnotowano 33 tysiące zgonów w konsekwencji zakażenia SARS-CoV-2.

29 maja odnotowano wzrost liczby zgonów. Zmarło ponad cztery tysiące osób.

Dzienny bilans ofiar śmiertelnych (worldometersworldometers.info

Aktywne przypadki

Obecnie na całym świecie notuje się ponad trzy miliony tak zwanych aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem, czyli osób, które aktualnie zmagają się z chorobą.

U ponad 2,9 mln zakażonych choroba ma łagodny przebieg. Stanowi to 98 procent przypadków. Stan ponad 53 tysięcy osób, czyli dwóch procent pacjentów, jest poważny lub krytyczny.

Do tej pory wyzdrowiało ponad 2,6 miliona osób. 29 maja liczba kolejnych osób, które wyszły z choroby, wyniosła ponad 66 tysiące.

Aktywne przypadki (worldometersworldometers.info
Nowe przypadki oraz wyzdrowienia (worldometersworldometers.info

Autor: anw / Źródło: worldometers.info

Pozostałe wiadomości