Najnowsze

Ponad 900 interwencji strażaków w piątek. Silnie wiało, padał grad

Najnowsze

[object Object]
Jednym z zagrożeń były burze z opadami graduKontakt 24
wideo 2/22

Gwałtowna aura nie daje o sobie zapomnieć. W piątek z powodu burz i silnego wiatru strażacy interweniowali ponad 900 razy. Na Kontakt 24 dostaliśmy Wasze pogodowe relacje.

Piątek w Polsce był burzowy. Ubiegłej doby strażacy interweniowali ponad 2,6 tysiąca razy, z czego 906 interwencji dotyczyło usuwania skutków burz i silnego wiatru - poinformował w sobotę rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej starszy kapitan Krzysztof Batorski.

Wiatrołomy i wypompowywanie wody

Jak przekazał rzecznik, najwięcej interwencji przeprowadzono w województwie lubelskim (358), woj. mazowieckim (283) oraz podlaskim (71).

- Działania polegały głównie na udrażnianiu szlaków komunikacyjnych z wiatrołomów, wypompowywaniu wody z zalanych budynków oraz udrażnianiu przepustów. Brało w nich udział 328 pojazdów Państwowej Straży Pożarnej (1011 osób) oraz 749 pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej (4079 osób) - poinformowało z kolei Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Rzecznik KG PSP wskazał również, że w ciągu ostatniej doby strażacy wyjeżdżali do 226 pożarów, w których nikt nie zginął, a siedem osób zostało rannych.

W SOBOTĘ TEŻ MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNIE

Pogoda w Waszych relacjach

Również w piątek na Kontakt 24 spłynęło mnóstwo zdjęć i filmów, ukazujących pogodę w Waszych miejscowościach. Padał grad i ulewny deszcz.

Autor: kw/dd / Źródło: PAP, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości