Polskie stoki może zalać przelotny deszcz

Prognoza dla narciarzy w Polsce
Prognoza dla narciarzy w Polsce
Prognoza dla narciarzy w Polsce

Dobre, bardzo dobre, a nawet wspaniałe warunki panują na polskich stokach. Leży na nich sporo śniegu, temperatury są dodatnie, a widzialność miejscami wyśmienita. Miłośnikom białego szaleństwa wtorek może jednak upłynąć pod znakiem przelotnych, frontowych opadów deszczu.

Warunki do uprawiania białego szaleństwa na stokach południowego zachodu będą dobre i bardzo dobre, choć niewykluczone, że przelotnie popada.

W Świeradowie-Zdroju leży nawet 200 cm mocno ubitego śniegu, a temperatura ma we wtorek sięgnąć 7 st. C. W Jakuszycach na narciarzy czeka 100 cm zbitego białego puchu i taka sama jak w Świeradowie-Zdroju temperatura.

Na południu sporo sztucznego śniegu

Na południu kraju śnieg w dużej mierze jest sztuczny, ale miłośnikom białego szaleństwa nie powinno to przeszkadzać. We znaki mogą dawać się im za to wędrujące za frontem atmosferycznym opady deszczu.

Grubość pokrywy śnieśnej na stokach Wisły wynosi 150 cm, w Szczyrku natomiast liczy sobie 180 cm. W obu kurortach synoptycy przewidują po 8 st. C i wspaniałą widzialność, dzięki czemu przed szusującymi tam szykuje się udany dzień.

W Korbielowie, który przykrywa 180 cm puchu, padać nie będzie. Podobnie w Zawoi, gdzie można jeździć po 110 cm zbitego śniegu.

150 cm puchu, dużo przejaśnień, 7 st. C i dobra widzialność przyczynią się do tego, że warunki narciarskie na Kotelnicy będą wspaniałe.

Sporo słońca w Ustrzykach

Im dalej na wschód, tym więcej słońca.

Na stoki Jaworzyny Krynickiej, które pokrywa 145 cm świeżego śniegu, jeszcze popada.

W Ustrzykach Dolnych z kolei chmur na niebie będzie jak na lekarstwo, a 3 st. C, wspaniała widoczność i 70 cm zbitego śniegu sprawią, że szusować będzie się naprawdę dobrze.

Autor: map/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości