Najnowsze

Polskie jeziora i morze będą niespokojne

Najnowsze

Aura trudna do żeglowania - będzie wiało i padało

Pogoda sprzyjać będzie żeglującym po wodach Grecji i Chorwacji. Jednak nie ma tam, co liczyć jutro na dobre wiatry. W Polsce z kolei aura będzie idealna dla lubiących pływać w trudniejszych warunkach - na morzu i jeziorach będzie grzmiało i padało.

W poniedziałek zarówno na polskich wodach, jak i na lądzie będzie pochmurno, deszczowo i burzowo. Przy linii brzegowej Bałtyku temperatura wyniesie średnio 21 st. C. Na otwartym morzu zaś 23 st. C. Wiatr nie będzie silniejszy niż 4 stopnie w skali Beauforta.

Na jeziorach ciepło, ale niespokojne

Na Mazurach aura będzie jeszcze bardziej burzowa. Najmocniej będzie wiało na jeziorach Śniardwy i Mamry - do 6 stopni w skali Beaufora. Temperatura wyniesie między 25 a 28 st. C. Inaczej będzie nad jeziorem Solskim, które jest na południu kraju - tam termometry pokażą aż 30 st. C. Ciepło, bo 25 st. C, będzie też nad jeziorem Mamry na Pomorzu.

Pogoda w Chorwacji i Grecji będzie słoneczna - powyżej 30 st. C, ale będzie też mało wiało - taka aura jest idealna dla amatorów powolnego żeglowania.

Prognoza pogody dla żeglarzy na 11 lipca
Prognoza pogody dla żeglarzy na 11 lipca

Autor: xyz/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości