Najnowsze

Polski miód. Słodki i smaczny antybiotyk

Najnowsze

Lecznicze właściwości miodu
TVN Meteo ActiveLecznicze właściwości miodu

To jeden z najzdrowszych, często niedocenianych przez nas produktów. Jak mówi dietetyk kliniczny Aneta Strelau, a potwierdza Andrzej Kensbok prowadzący sklep „Chleb z masłem”. - Musi być polski, a nie sprowadzany zza granicy - powiedzieli goście Studia Active.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Miód jest królem wśród naszych rodzimych produktów. Polski przemysł pszczelarski jest bardzo ceniony w całej Europie. Nic dziwnego. Ten naturalny produkt ma nie tylko świetną jakość, ale wpływa także pozytywnie na nasze zdrowie.

Naturalny antybiotyk

- Udowodniono naukowo, że miód gryczany zwalcza drobnoustroje i pasożyty. W szczególności drożdżaki i pierwotniaki - mówi dietetyk kliniczny Aneta Strelau. - Jest to jednak długotrwały proces.

Miodem można leczyć wiele dolegliwości.

- Układ nerwowy, bo uspokaja i działa usypiająco. Poza tym wzmacnia organizm, a także regeneruje naskórek, zabijając przy tym bakterie jak woda utleniona - dodaje dietetyk.

W postaci płynnej i ciepłej będzie zapobiegać biegunkom, natomiast spożywany na zimno pobudzi trawienie i przyspieszy perystaltykę. Pity z cytryną wzmacnia organizm i podnosi odporność.

Kiedy dodajemy miód do herbaty, pamiętajmy, że woda nie może być wrząca. Jej temperatura wyższa niż 60 stopni C sprawia, że miód traci wszystkie swoje właściwości.

Jak wybrać miód?

Miód ma prawo się skrystalizować.

- Krystalizacja miodu świadczy o tym, że jest on naturalny i pełnowartościowy - mówi Andrzej Kensbok. - Miody, które pozostają płynne, prawdopodobnie zostały przegrzane w procesie produkcji i utraciły swoje walory - dodaje.

Wybierając miód, starajmy się kupować ten pochodzący z Polski.

- Nasze miody są wyjątkowe. Są bardzo cenione w Europie. Małe pasieki przywiązują dużą wagę do jakości i dbają o pszczoły. Polska eksportuje wiedzę i innowacje dotyczące pszczelarstwa - dodaje właściciel sklepu "Chleb z masłem". - Warto to propagować - kończy.

Autor: ab/mk / Źródło: TVN Meteo Active

Źródło zdjęcia głównego: pixbay / estelheitz

Pozostałe wiadomości