Najnowsze

Połamane drzewa, uszkodzone dachy, zalane posesje. Interwencje po wtorkowych ulewach

Najnowsze

Pogoda na środę 25.08
tvnmeteo.plPogoda na środę 25.08

Po ulewnych deszczach, które nawiedziły Lubelszczyznę, strażacy interweniowali ponad 330 razy. Ich działania polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych posesji, budynków, garaży. W Rykach podtopiona została piwnica sanepidu.

Wtorek przyniósł intensywne opady deszczu wielu regionom Polski. Mocno padało między innymi na Lubelszczyźnie.

- W ciągu ostatniej doby podjęliśmy 338 interwencji związanych z intensywnymi deszczami, z czego 263 to były pompowania zalanych obiektów, 71 - połamane drzewa i gałęzie, dwa uszkodzone dachy, dwie zerwane linie energetyczne - poinformował w środę młodszy brygadier Krzysztof Tomasiak, dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Obecnie strażacy prowadzą jeszcze działania na terenie Janowa Lubelskiego, gdzie doszło między innymi do zalania posesji, budynku mieszkalnego i gospodarczego.

Podtopiona piwnica stacji sanitarno-epidemiologicznej

We wtorek w Rykach została podtopiona piwnica stacji sanitarno-epidemiologicznej. - Inspektor zgłaszał, że na kondygnacji minus jeden przechowywane były szczepionki, zajęliśmy się tym zdarzeniem w trybie pilnym - dodał dyżurny Krzysztof Tomasiak.

W Lublinie i powiecie lubelskim strażacy interweniowali 158 razy w związku z sytuacją pogodową. Działania polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych posesji, budynków, garaży podziemnych, piwnic. 27 razy strażacy wyjeżdżali do powalonych drzew na szlaki komunikacyjne.

- Wstępne straty zostały oszacowane na 96 tysięcy złotych - podał starszy kapitan Andrzej Szacoń, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Autor: anw / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości