Najnowsze

Połamane drzewa i zalane posesje. Ponad 2500 interwencji ostatniej doby

Najnowsze

Ponad 2500 interwencji straży pożarnej ostatniej doby
Ponad 2500 interwencji straży pożarnej ostatniej dobytvn24
wideo 2/4

Piątek był kolejnym dniem z gwałtownymi burzami. Wiatr łamał drzewa, deszcz zalewał posesje i drogi. Ostatniej doby straż pożarna w całej Polsce interweniowała ponad 2500 razy - poinformował na antenie TVN24 brygadier Krzysztof Batorski, rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Ostatniej doby straż pożarna interweniowała ponad 2500 razy, usuwając skutki burz - przekazał w sobotę rano na antenie TVN24 brygadier Krzysztof Batorski, rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Jak wyliczał, ponad 500 razy wyjeżdżano na terenie województwa mazowieckiego, ponad 400 w woj. łódzkim i ponad 400 w woj. warmińsko-mazurskim.

Działania strażaków polegały głównie na "wypompowywaniu wody z zalanych posesji, usuwaniu wiatrołomów" - poinformował Batorski. Jak podkreślił, nie ma osób rannych.

"Podjąłem decyzję o podwyższeniu gotowości Wojsk Obrony Terytorialnej w związku z sytuacją pogodową. Do pomocy mieszkańcom w każdej chwili mogą ruszyć między innymi żołnierze z odpowiednim sprzętem ratowniczym i medycy" - napisał w piątek na Twitterze Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Gotowość będzie utrzymana do godziny 24 w niedzielę 18 lipca.

Uszkodzone budynki, ewakuacje harcerzy

W sobotę wieczorem rzecznik warmińsko-mazurskich strażaków Rafał Melnyk informował o uszkodzonych budynkach w regionie. Na przykład w Byszwałdzie uszkodzeniu uległy budynki mieszkalne, w Mątkach w gminie Jonkowo - stodoła, a w Szczepankowie - kotłownia.

Z powodu zagrożenia ewakuowały się trzy obozy harcerskie. Z Białki koło Ostródy do szkoły w Łukcie przeniosło się 68 harcerzy, a w Nowym Dworze w powiecie szczycieńskim do tamtejszej szkoły ewakuowało się 95 osób. Straż pożarna podała, że ewakuował się też obóz harcerski w Siemianach koło Iławy.

Wasze pogodowe relacje

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia i filmy pokazujące gwałtowną sobotnią pogodę. Niebezpiecznie, co widać na materiałach, było między innymi także Podkarpaciu. W Przemyślu drzewo spadło na samochody w komisie i je uszkodziło.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? PODZIEL SIĘ SWOJĄ RELACJĄ NA KONTAKT 24

Autor: anw,ps/dd / Źródło: Kontakt 24, TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości