Połamane drzewa, grad i deszcz. Burze na zdjęciach Reporterów 24

[object Object]
Ulewa w środę na drodze między Sierpcem i DrobinemKontakt 24/ Michał
wideo 2/3

Nad Polską w środowe popołudnie i wieczór przemieszczał się front burzowy. W wielu regionach wyładowaniom towarzyszył silniejszy wiatr. Na Kontakt 24 przesyłaliście zdjęcia i nagrania, na których widać ciemne chmury, grad, a także połamane drzewa.

W środę po południu i wieczorem przez Polskę przechodził front atmosferyczny, a wraz z nim burze oraz opady deszczu. Materiały przedstawiające sytuację pogodową w Waszych miejscowościach dostaliśmy na Kontakt 24. Burze przemieszczały się z zachodu na wschód.

Sprawdź aktualną sytuację burzową

Połamane drzewa

Jednym z regionów, nad którymi przeszły burze, jest Wielkopolska. Zdjęcia połamanych drzew w miejscowości Rożnowo otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Według komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na terenie województwa wielkopolskiego przechodziły w środę burze z porywami wiatru od 60 do 70 kilometrów na godzinę. Lokalnie występowały porywy do 75 km/h.

Jak poinformował dyżurny ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, strażacy dostali około 50 zgłoszeń. Wiatr powalił kilka drzew. Największe problemy spowodowane pogodą odnotowano w Szamotułach, Obornikach i Wągrowcu.

Burze, deszcz i grad

Padało między innymi w Miastku (woj. pomorskie). W Lęborku zaś (woj. pomorskie) opadom towarzyszyła burza. Na zdjęciach Reportera 24 MiastoLębork 2018 widać, jak podtopiona została jedna z ulic.

W Wielkopolsce miejscami spadł grad. Reporter 24 jan_labedzki sytuację w gminie Pobiedziska określił jako "niezwykle intensywny, lecz krótki opad gradu". Dodał również, że "niektóre z kulek gradowych osiągały wielkość pięciogroszówki".

Sprawdź prognozę pogody na noc i czwartek:

Autor: ao/aw / Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości