Najnowsze

Pół miliona zwiedzających. Kopernik bije kolejne rekordy

Najnowsze

Centrum Nauki Kopernik bije rekordy
Centrum Nauki Kopernik bije rekordy

Co czeka półmilionowego zwiedzającego w Centrum Nauki Kopernik? Do końca nie wiadomo. Najprawdopodobniej przekroczy on bramki Centrum dziś o godzinie 11. Jednak na wszystkich zwiedzających będzie czekało wiele atrakcji.

Pół godziny przed otwarciem przed wejściem do Centrum Nauki Kopernik zebrała się spora grupka ludzi. Pierwsi pojawili się około godziny 6. Byli to zwiedzający z Bydgoszczy, którzy wyjechali ze swojego rodzinnego miasta o 2 w nocy po to tylko, by dotrzeć przed otwarciem Kopernika. Można nazwać ich przezornymi, ponieważ czasem w kolejce do wejścia trzeba odstać 3-4 godziny.

Kopernik bije rekordy Dyrekcja Cenrum Nauki Kopernik zakładała przez jego otwarciem, że w ciągu roku będzie przyjmować 350-400 tysięcy zwiedzających. Tymczasem, zaledwie po 8 miesiącach działalności, liczba ta przekroczy dziś pół miliona. Istnieje więc szansa, że do końca roku Kopernika odwiedzi milion gości.

Kolejkowy quiz Ludzie, którzy zdecydują się dziś odwiedzić Centrum Kopernika i będą stać w kolejce do wejścia mają szansę wziąć udział w quizie związanym z liczbą dnia, czyli 500 tys. Zadawane będą pytania, w których treść wplątana będzie właśnie ta liczba.

Pytania nie będą należeć do najprostszych. Ci śmiałkowie, którzy odpowiedzą na nie poprawnie, dostaną w nagrodę darmowe wejście bez kolejki. Chyba warto ruszyć szarymi komórkami.

Kopernik wynalazcą kanapki z masłem

Wszyscy, którzy przyjdą zwiedzić dziś CNK zostaną ugoszczeni specyficznym poczęstunkiem - kromką chleba z masłem. Dlaczego taki wyszukany przysmak kulinarny? Dlatego, że to Kopernik jest najprawdopodobniej wynalazcą pierwszej kanapki!

Autor: usa/ms / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości