"Pogromca wiatru, deszczu i hektopaskali". Piotr Adamczyk prezenterem pogody

[object Object]
Spełnia się marzenie Piotra Adamczyka. Chciał "być pogodynem"Fakty TVN
wideo 2/2

Znamy go z takich filmów, jak "Listy do M.", "Och, Karol 2" czy "Lejdis". Do kin wszedł właśnie najnowszy film z jego udziałem - "Całe szczęście", ale przed Piotrem Adamczykiem pojawiła się też nowa rola - prezentera pogody.

W piątek 8 marca Piotr Adamczyk zadebiutował jako prezenter pogody w "Faktach" TVN. Prowadząca wydanie Justyna Pochanke zaanonsowała go jako "pogromcę wiatru, deszczu i hektopaskali".

- To było moje marzenie zawsze. W klasie wszyscy chcieli być aktorami, a ja marzyłem o tym, że będę pogodynem. Spełnia się - stwierdził.

Adamczyk o pogodzie na najbliższe dni

Jak zauważył prezenter, Europa pozostaje pod wpływem dynamicznych układów niżowych znad Skandynawii i z Oceanu Atlantyckiego. Centra wirów niżowych wędrują wolno na wschód.

- Z północnego zachodu zaczęło napływać do Polski chłodniejsze powietrze polarne, które zostanie niestety u nas na dłużej, przyniesie ze sobą opady deszczu i deszczu ze śniegiem - mówił Adamczyk.

Noc z piątku na sobotę okaże się pochmurna, ale pojawią się przejaśnienia.

- Na północnym wschodzie wystąpią słabe opady deszczu ze śniegiem, temperatura w nocy spadnie do zera stopni na Suwalszczyźnie i dwóch w centrum, a nawet czterech stopni na Podkarpaciu. W sobotę rano będzie już dużo chłodniej - zauważył prezenter.

Za dnia od zachodu do naszego kraju wkroczy strefa chmur, które przyniosą ze sobą opady deszczu. Temperatura wzrośnie od 7 stopni na Suwalszczyźnie i Warmii, 9-10 stopni w centrum, 12-13 stopni w Małopolsce i na Podkarpaciu. Adamczyk podkreślił, że możemy spodziewać się dużo silniejszych porywów wiatru.

- W porywach osiągać będzie 50 do 80 kilometrów na godzinę, ale na wybrzeżu możliwe są porywy silniejsze, nawet do 90 kilometrów na godzinę [...] W górach te porywy przekroczą 100 kilometrów na godzinę - zaznaczył.

Kolejne dni również okażą się pochmurne. W niedzielę pojawi się następna strefa opadów deszczu i deszczu ze śniegiem i będzie przemieszczać się nad Polską z południa na północ. Temperatura sięgnie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Śląsku.

- W poniedziałek będzie chłodniej. Temperatura wyniesie od 3 do 8 stopni. Padać ma również deszcz ze śniegiem i mokry śnieg, możliwe niestety są również burze - stwierdził Adamczyk.

Tu zobaczysz Piotra Adamczyka w swojej najnowszej roli:

Prognoza pogody na sobotę 9 marca
Prognoza pogody na sobotę 9 marcaFakty TVN

Autor: kw/map / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości