Najnowsze

Pogody nie udało się zamówić. Popada podczas obu meczów

Najnowsze

Prognoza na dwa pierwsze mecze Euro 2012 (TVN24)
Prognoza na dwa pierwsze mecze Euro 2012 (TVN24)

Trwa odliczanie do rozpoczęcia piłkarskich mistrzostw Europy. Niestety, nie możemy w tym czasie liczyć na idealną pogodę. W Warszawie i Wrocławiu, gdzie odbędą się pierwsze mecze turnieju, będzie padało dokładnie w czasie tych spotkań. Stołeczni kibice dopingujący piłkarzy pod gołym niebem muszą się także liczyć z burzą.

O godz. 18.00 nad Warszawą ma się znaleźć ciepły front. Będzie pochmurno, popada deszcz o słabym i umiarkowanym natężeniu.

- Istnieje ok. 50-procentowe prawdopodobieństwo wystąpienia burzy, więc nie będzie tak źle, prognozy są bardziej optymistyczne niż jeszcze 2 dni temu - podkreśla synoptyk. Podczas burzy może krótkotrwale silniej popadać, do 20 mm, i mocniej powiać, do 80 km/godz.

Przestanie padać z ostatnim gwizdkiem

A jak będzie w czasie samego meczu? Zgromadzonych na stadionie ochroni zamknięty dach. Natomiast ci, którzy wybierają sie do strefy kibica, powinni dobrze wybrać strój, tak żeby chronił ich przed deszczem.

- Do ok. godz. 20.00 będzie padać, jednak z każdym kwadransem mniej. W czasie drugiej połowy meczu opady powinny zaniknąć - pociesza Arleta Unton-Pyziołek. - Po meczu ulice Warszawy będą mokre, ale niebo się rozpogodzi - dodaje.

Według najnowszych prognoz, o godz. 18.00 termometry pokażą ok. 19 st. C, o 20.00 ok. 17 st. C, a dwie godziny później ok. 16 st. C.

Wrocław: pogodne popołudnie, mecz w deszczu

Na lepszą pogodę mogą liczyć piłkarze, kibice i mieszkańcy we Wrocławiu. Podczas meczu rozgrywanego w Warszawie stolica Dolnego Śląska będzie pogodnie, bez opadów, z temperaturą ok. 20 st. C. - Można więc będzie oglądać mecz na podwórkach, ulicach, w ogródkach, itp. - zapewnia Arleta Unton-Pyziołek.

Niestety, gorsze prognozy są na późniejszy wieczór, kiedy rozpocznie się drugie spotkanie turnieju. - Z każdą godziną bliżej meczu Rosja-Czechy chmur będzie przybywać. Około godz. 21.00 we Wrocławiu zacznie padać - zapowiada synoptyk.

Deszcz będzie ciągły, początkowo słaby, później umiarkowany. - Mecz skończy się ok. 23.00 w strugach deszczu. Burzy być nie powinno, prawdopodobieństwo jej wystąpienia jest małe, ok. 10 proc. - informuje Unton-Pyziołek. Opady w stolicy Dolnego Śląska mają się utrzymać do ok. godz. 3.00 nad ranem.

Temperatura we Wrocławiu wyniesie w momencie rozpoczęcia meczu ok. 17 st. C, o 23.00 będzie już 15 st. C, a o godz. 1.00 ok. 14 st. C.

SPRAWDŹ PROGNOZĘ NA KOLEJNE DNI MISTRZOSTW EUROPY:

Sprawdź prognozę długoterminową ma mecze rozgrywane w Warszawie

Sprawdź prognozę długoterminową na mecze rozgrywane we Wrocławiu

Sprawdź prognozę długoterminową na mecze rozgrywane w Charkowie

Sprawdź prognozę długoterminową na mecze rozgrywane we Lwowie

Sprawdź prognozę długoterminową na mecze rozgrywane w Gdańsku

Sprawdź prognozę długoterminową na mecze rozgrywane w Poznaniu

Sprawdź prognozę długoterminową na mecze rozgrywane w Kijowie

Sprawdź prognozę długoterminową na mecze rozgrywane w Doniecku

Autor: js/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości