Pogodne dni, mroźne noce. Na termometrach nawet -15 stopni

Prognoza pogody na najbliższe dni
Prognoza pogody na najbliższe dni
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na najbliższe dni

Czekają nas słoneczne dni. Pogodową ceną, jaką przyjdzie nam za to zapłacić, będą mroźne noce. Miejscami temperatura spadnie poniżej -10 stopni Celsjusza. W górach może być jeszcze mroźniej.

Nad Polskę napływa arktyczne powietrze znad Skandynawii. W nocy z poniedziałku na wtorek przyniesie mróz. Temperatura minimalna wyniesie od -9 stopni Celsjusza do -5 st. C na północy - w Gdańsku i Szczecinie. W górach termometry wskażą jeszcze niższe wartości - nawet -13 czy -14 st. C.

Dzień będzie sporo cieplejszy i przeważnie pogodny. Jedynie na północy wystąpią słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 st. C na wschodzie do 1 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

Mroźna noc, dzień "na plusie"

Noc z wtorku na środę okaże się wyżowa, bezchmurna i jeszcze chłodniejsza od swej poprzedniczki. Na termometrach na Podkarpaciu zobaczymy naprawdę niskie wartości - w Przemyślu -15 st. C, a w Rzeszowie -14. Pozostałe regiony będą cieplejsze, jednak także w okowach mrozu. W Poznaniu temperatura minimalna wyniesie -9 st. C, w Warszawie i Gdańsku -8, a w Krakowie -6 st. C.

W środę niebo pozostanie pogodne nad całą Polską. Temperatura wzrośnie maksymalnie do -1 st. C na Suwalszczyźnie, a w najcieplejszym regionie - na Dolnym Śląsku - do 4 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni.

Miejscami śnieżny czwartek

Dla większości kraju to będzie kolejny dzień ze słońcem. Jedynie na Podkarpaciu okresami wystąpią opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z północnego wschodu.

Prognoza pogody na środę i czwartekTVN Meteo

Przeważnie pogodny piątek

Na wschodzie wystąpią przelotne opady śniegu. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie od -3 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C w regionach zachodnich. Północno-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

Śnieg nie odejdzie ze wschodu

W sobotę na wschodzie przelotnie popada śnieg. Niebo nad pozostałymi regionami będzie pogodne. Temperatura wyniesie maksymalnie od -4 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C na zachodzie. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu.

Prognoza pogody na piątek i sobotęTVN Meteo

Autor: ao//rzw / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/Ventusky

Pozostałe wiadomości