Najnowsze

Pogoda zmienna jak w kalejdoskopie. Pod koniec tygodnia mocno popada

Najnowsze

Tomasz Zubilewicz o prognozie pogody na najbliższe dni
tvnmeteo.plTomasz Zubilewicz o prognozie pogody na najbliższe dni

Zmienna aura czeka nas w ostatnich dniach lutego i na początku marca. W prognozach pojawiają się chmury i opady, nawet miejscami śniegu, ale także liczne rozpogodzenia. Po fali wiosennych temperatur trzeba się również przygotować na chwilowe ochłodzenie. Może też silniej powiać.

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem układu wyżowego z centrum nad Niemcami. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne.

Przez chmury prześwieci słońce

Środa przyniesie przeważnie pochmurną aurę, jednak możemy liczyć też na rozpogodzenia. Na południowym wschodzie kraju mogą wystąpić słabe opady śniegu. Spadnie go maksymalnie jeden centymetr. Temperatura wyniesie maksymalnie od 5 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, przez 11 st. C w centrum, do 14 st. C na Ziemi Lubuskiej. Na ogół słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr powieje z kierunków zachodnich. Na północy w porywach osiągnie prędkość do 60-70 kilometrów na godzinę.

Na termometrach nawet 15 stopni

Również w czwartek pojawią się rozpogodzenia. W regionach północno-wschodnich spadnie słaby deszcz, do 3 litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 6 stopni na Suwalszczyźnie, przez 11 st. C w centrum kraju, do 15 stopni na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, zachodni. W porywach rozpędzi się do 60 km/h.

Opady deszczu w ciągu kolejnych pięciu dniu (Ventusky.com) (wideo bez dźwięku)
Opady deszczu w ciągu kolejnych pięciu dniu (Ventusky.com) (wideo bez dźwięku)Ventusky.com

Początek krótkiego ochłodzenia

W piątek zachmurzenie okaże się umiarkowane i duże. Na północnym wschodzie popada śnieg. Spadnie go do 2 centymetrów. W regionach południowych synoptycy prognozują opady deszczu rzędu 5 l/mkw. Termometry wskażą maksymalnie od 1 st. C na Podlasiu, przez 5 st. C w centrum, do 8 st. C na zachodzie. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północy. Na wschodzie okresami może być dość silny.

Prognoza pogody na czwartek i piątektvnmeteo.pl

Maksymalnie 7 stopni

Sobotnia aura będzie pochmurna, lecz z rozpogodzeniami. Utrzyma się chłód. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 3 st. C na Podlasiu, przez 5 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

Mocno popada

W niedzielę niebo pokryje się szczelnie chmurami. Od zachodu przemieści się strefa opadów deszczu. Spadnie do 15 litrów na metr kwadratowy. Temperatura wyniesie maksymalnie od 5 st. C na Podlasiu, przez 8 st. C w centrum, do 12 stopni na Dolnym Śląsku. Na ogół umiarkowany, okresami dość silny wiatr powieje z zachodu i południowego zachodu. W porywach osiągnie prędkość do 60-80 km/h.

Temperatura w ciągu w kolejnych pięciu dni (Ventusky.com) (wideo bez dźwięku)
Temperatura w ciągu w kolejnych pięciu dni (Ventusky.com) (wideo bez dźwięku)Ventusky.com
Prognoza pogody na sobotę i niedzielętvnmeteo.pl

Autor: ao//rzw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, ventusky.com

Pozostałe wiadomości