Najnowsze

Pogoda w Wigilię i święta. Sprawdź prognozę na pięć dni

Najnowsze

Pogoda na Boże Narodzenie
Pogoda na Boże Narodzenietvn24
wideo 2/15

W Boże Narodzenie w części kraju może spaść śnieg. Będą jednak też miejsca w Polsce, gdzie na białe Święta nie ma co liczyć - tam spadnie deszcz. Większe ochłodzenie przyjdzie w kolejnych dniach.

W Wigilię w wielu regionach możliwe są opady deszczu, a w górach - śniegu. Będzie mglisto. Temperatura wyniesie od 6 stopni Celsjusza na wschodzie do 8 st. C na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

A jakie będą Święta?

Pierwszy dzień Świąt upłynie na ogół pod znakiem deszczu, a na Podkarpaciu - deszczu ze śniegiem. W górach możliwe są opady śniegu. Na termometrach zobaczymy od 3 st. C na Podkarpaciu do 7 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje słaby i umiarkowany północno-zachodni wiatr.

Drugi dzień Świąt okaże się pochmurny. Popada deszcz i deszcz ze śniegiem, a na Podkarpaciu - śnieg. Temperatura wyniesie od 2 st. C na Podkarpaciu do 6 st. C na Pomorzu Zachodnim. Słaby i umiarkowany wiatr będzie północno-zachodni.

Pogoda na środę i czwartektvnmeteo.pl
Prognozowane opady w ciągu pięciu dni (Ventusky.com)
Prognozowane opady w ciągu pięciu dni (Ventusky.com)Ventusky.com

Możliwy śnieg

W piątek pogodnie będzie tylko na zachodzie. W pozostałych regionach możliwe są przelotne opady śniegu. Na termometrach zobaczymy od 1 st. C na wschodzie do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

Porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com)
Porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Miejscami tylko 0 stopni

Sobota okaże się pogodna tylko na Pomorzu. Na pozostałym obszarze pojawią się przelotne opady śniegu. Na termometrach zobaczymy od 0 st. C na wschodzie do 3 st. C na Pomorzu. Północny wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Pogoda na piątek i sobotętvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Autor: dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tim Mossholder/Unsplash.com/Ventusky.com

Pozostałe wiadomości