Najnowsze

Śnieg i śnieg z deszczem przemieszczają się z południa w głąb kraju. "Będzie ciężko"

Najnowsze

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na wtorek 25.01
Prognoza pogody na wtorek 25.01tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 26.11

Pogoda w Polsce jest i będzie kształtowana przez dwa silne niże. Nad krajem przejdzie front atmosferyczny, a aura będzie dynamiczna. Jak poinformowała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, już w piątek rano miejscami sypał śnieg.

Polska dostała się pod wpływ układów niżowych: znad Włoch i pogranicza Finlandii z Rosją - poinformowała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

Oba wiry niżowe będą kształtować pogodę w ciągu kolejnych dni. Układ z południa wpychać ma w nasz rejon ciepłe i wilgotne masy powietrza, natomiast układ z północy będzie zaciągać zimne masy powietrza arktycznego. Strefa ścierania się tych różnych mas, a więc front atmosferyczny, rozciągać się będzie nad Polską, stąd duża dynamika w pogodzie. Przed nami obfity deszcz na Podkarpaciu oraz opady mokrego śniegu. "Będzie ciężko, szczególnie w obszarach podgórskich, na wyżynach i w miastach!" - informuje synoptyk.

Sytuacja baryczna w EuropieDWD

Pogoda w Polsce

W całym kraju dominuje duże zachmurzenie. Nad morzem pojawia się słaby, przelotny deszcz. Na południu w Małopolsce oraz na Dolnym Śląsku pada śnieg i śnieg z deszczem, ale opady mają słaby i umiarkowany charakter. Za to zaczęły przemieszczać się powoli od południa w głąb kraju. Około godziny 8.30 sypało na Śląsku Opolskim.

Jak poinformowała synoptyk, miejscami utrudnieniem może być wiatr z południowego zachodu. Na ogół będzie wiać słabo i umiarkowanie, jednak chwilami wiatr może przybierać na sile. Na Wybrzeżu jego porywy mogą osiągać do 55 kilometrów na godzinę, a w górach do 60-70 km/h.

O godzinie 6 najcieplej było w miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Toruń, Lublin, Rzeszów, Gdańsk, Poznań i szczecin - termometry wskazywały 3 stopnie Celsjusza. Najniższą temperaturę - sięgającą 0 st. C. - odnotowano w Zakopanem.

Temperatura w Polsce w piątek 26.11.2021wetteronline.de

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/DWD

Pozostałe wiadomości