Pogoda w kratkę do połowy tygodnia. Ocieplenie od czwartku

W najbliższych dniach często będzie się chmurzyć i padać

W najbliższe dni czeka nas pogodowa przeplatanka. Przełom tygodni nie zachwyci - będzie chłodno, ponuro i deszczowo. We wtorek pokaże się słońce, ale w środę znowu zniknie za chmurami. Na pogodne niebo i bardziej wakacyjne temperatury w całym kraju musimy poczekać do czwartku.

W niedzielę pogoda nie będzie zbyt przyjemna. Słonecznie tylko w zachodniej Polsce. Na pozostałym obszarze kraju synoptycy zapowiadają chmury i przelotne opady deszczu. W Małopolsce i na Podkarpaciu możliwe także burze.

Temperatury też nie zachwycą - wyniosą od 16 st. C na południowym wschodzie, 19 st. C w centrum kraju i 22 st. C na Ziemi Lubuskiej.

Umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu.

Początek tygodnia

Podobna pogoda zapowiadana jest na poniedziałek. W większości kraju możemy spodziewać się chmur i przelotnych opadów, słonecznym wyjątkiem będą zachodnie województwa.

Nadal dość chłodno. Termometry pokażą 16 st. C na Podkarpaciu, 21 st. C w centrum kraju i 23 st. C na południowym zachodzie.

Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, północny.

Krótkie rozpogodzenie

Rozpogodzenia doczekamy się we wtorek. Prawie w całej Polsce będzie słonecznie, tylko na wschodzie utrzyma się zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu.

Temperatury jednak nadal będą niezbyt wysokie: od 15 st. C na Podkarpaciu, przez 19 st. C w centrum kraju po 25 st. C na Pomorzu Zachodnim.

Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z północnego zachodu.

I znowu chmury

W środę niestety nie możemy liczyć na całkiem pogodne niebo. Synoptycy zapowiadają małe i umiarkowane zachmurzenie w większości kraju. Na wschodzie chmur będzie więcej i popada.

Termometry pokażą 19 st. C na Suwalszczyźnie, 22 st. C w centrum kraju i 26 st. C na Dolnym Śląsku.

Utrzyma się niewielki północno-zachodni wiatr.

Czwartek ciepły i pogodny

Czwartek w całym kraju ma być pogodny, do tego zauważalnie się ociepli.

Temperatury wyniosą od 21 st. C na Podlasiu, 24 st. C w centrum kraju do 28 st. C na Dolnym Śląsku.

Słaby i umiarkowany wiatr na zachodzie powieje z południowego wschodu, poza tym z kierunków północnych.

Autor: js/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości