Pogoda w kratkę. Ciekawie nie będzie

Prognoza na najbliższe dni (TVN24)
Prognoza na najbliższe dni (TVN24)
Prognoza na najbliższe dni (TVN24)

Zdążyliśmy już przyzwyczaić się do wiosennego słońca, dlatego nadchodzące zmiany zabolą bardziej. Nie mamy dobrych wiadomości - aura tak, zwariowana przez ostatnie dni, nadal będzie wariować. Czyli przed nami klasyczne pięć dni tzw. pogody w kratkę.

Niedziela

1 kwietnia dniem deszczowym, a nawet śnieżnym - i to nie żart. W całej Polsce popada, a temperatury maksymalne wyniosą w dzień od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na zachodzie. Do tego będzie mocno wiać (do 70 km/h), a zza chmur miejscami przenikać ma słońce.

Poniedziałek

Tydzień zacznie się przewrotnie - przelotne opady deszczu, zwłaszcza na północnym-wschodzie Polski, przemieszane ze śniegiem i słońcem. Poniedziałek będzie trochę cieplejszy od niedzieli - temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr osłabnie do maksymalnie 60 km/h.

Wtorek

Następnego dnia jedynie w Małopolsce ma być pogodnie. Poza tym w całej Polsce znowuż przelotne opady deszczu, a na północnym-wschodzie śnieg, śnieg, śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie w dzień od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C w Małopolsce.

Wiatr we wtorek będzie umiarkowany.

Środa

W środę dla odmiany na Pomorzu będzie pogodnie. W pozostałych częściach kraju wciąż nienajlepsza pogoda - przelotne opady deszczu, a na północnym-wschodzie śniegu.

Termometry pokażą od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 14 st. C w Małopolsce. Wiatr ma być już tylko słaby i umiarkowany.

Czwartek

5 kwietnia tylko na północy ma być pogodnie. Reszta kraju wciąż pod przelotnymi opadami deszczu. Tym razem śnieg pojawi się na Dolnym Śląsku.

Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C w Małopolsce. Wiatr dalej słaby i umiarkowany.

Autor: ar/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości