Najnowsze

Pogoda w kratkę, ale sezon kąpielowy rusza

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów mazurskich i nadmorskich na 23.06
Prognoza pogody dla kurortów mazurskich i nadmorskich na 23.06

Osoby planujące weekendowe wyjazdy nad jezioro lub morze będą mogły liczyć na sporo słonecznych chwil. Choć zarówno nad Bałtykiem, jak i na Mazurach miejscami przelotnie popada, a nad jeziorami może też zagrzmieć, opady nie zdominują całego dnia. Pływający mogą liczyć na opiekę ratowników inaugurujących sezon w części kurortów.

Wypoczywający na Mazurach muszą się przygotować na zmienną pogodę. W części regionu przelotnie popada, a lokalnie mogą wystąpić burze. Będzie można jednak też liczyć na momenty przejaśnień. W niektórych miejscach słońce przeważy i nie powinno padać. Tak ma być w rejonie Olsztyna, Gołdapi, Augustowa, Giżycka, Olecka i Mikołajek.

Termometry w regionie pokażą wyrównane wartości 18-21 st. C. Temperatura wody w większości miejsc wyniesie 16-17 st. C. Najbardziej przyjazne dla kapiących będą jeziora w Mikołajkach i Rucianem, gdzie woda ma mieć 18 st. C.

Zachodni wiatr powieje z prędkością 12-14 km/h, lokalnie może się nasilić w czasie burz.

Sporo słońca nad morzem

Dość pogodnie będzie też nad Bałtykiem. Przelotne opady mogą jednak zmącić wypoczynek przebywającycm w okolicach Dziwnowa, Międzyzdrojów, Pucka, Trójmiasta i Krynicy Morskiej. Umiarkowany wiatr powieje z zachodu z prędkością 13-19 km/h.

Temperatury będą sprzyjały bardziej spacerom niż opalaniu. Termometry w większości miejsc pokażą 18-20 st. C. Nieco cieplej, 21 st. C będzie w Mielnie i w Trójmieście, a najchłodniejszy dzień zapowiada się we Władysławowie, które odnotuje 17 st. C

Rusza sezon kąpielowy

Chociaż sobota nie będzie upalna, na pewno znajdą się osoby, które słoneczne chwile wykorzystają na kąpiel w morzu. W niektórych ośrodkach sezon kąpielowy rozpoczęli już ratownicy, instalując swoje bazy na plażach. Na ich opiekę można liczyć m. in. w Międzyzdrojach, w których będą też sprzyjające warunki do pływania. Temperatura powietrza wyniesie tam 20 st. C, a wody 18 st. C.

17-19 st. C w wodzie można się też spodziewać w kilku innych kurortach. W niektórych miejscach jednak temperatury będą nieco mniej zachęcały do pływania - po 15 stopni odnotują Kołobrzeg, Rowy, Ustka, Łeba i Władysławowo, a tylko 13 st. Jastarnia i Hel.

Autor: js/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości