Najnowsze

Pogoda popsuje się jeszcze bardziej

Najnowsze

Pogoda drastycznie się popsuje

Pogodowe informacje, zwłaszcza dla turystów wypoczywających w Polsce, nie są dobre. Przez najbliższe pięć dni padać będzie prawie w całym kraju, a dodatkowo we wtorek znacznie się ochłodzi. Jeśli więc komuś popsuł się parasol, niech lepiej kupi nowy.

W nocy z soboty na niedzielę mieszkańcy zachodnich rejonów Polski mogą spodziewać się burz w czasie których spaść może 10 mm deszczu. W pozostałej części kraju noc będzie pogodna i w miarę ciepła.

Temperatura minimalna od 14 st. C na wschodzie do 17 st. C na zachodzie. Powieje słaby wiatr z południa. W czasie burz zyska na sile dochodząc do 70 km/h.

Parna niedziela i deszczowy poniedziałek

Słoneczna niedziela zapowiada się jedynie na krańcach wschodnich. W pozostałych regionach Polski pogoda nie będzie zachęcała do spacerów. Może przelotnie popadać, a nawet zagrzmieć. W czasie burz synoptycy nie wykluczają również opadów gradu i ulewnego deszczu.

Na południowym wschodzie oraz w centrum będzie parno i gorąco, 29-31 st. C. Najchłodniej na Pomorzu. Tam termometry wskażą 22 st. C.

Poniedziałek zapowiada się deszczowy. Na północnym zachodzie wystąpić mogą burze, w czasie których może spaść od 10 do 20 mm wody na metr kwadratowy. Ochłodzi się, od 21 st. C na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 26 st. C na Rzeszowszczyźnie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu. W burzowych porywach może osiągnąć siłę nawet 90km/h.

Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałek/TVN Meteo

Kolejne dni – deszczowe i chłodne

We wtorek znacznie się ochłodzi. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 18 st. C na Pomorzu, 19 st. na południowym wschodzie, do 21 st. C w Małopolsce. Nie tylko turyści wypoczywający nad morzem powinni przygotować się na kolejną porcję deszczu. Padać będzie w całym kraju. Jednak na przebłyski słońca nie mają co liczyć mieszkańcy południowo wschodniej Polski.

W środę ładna pogoda zapowiada się na południu Polski. W pozostałej części kraju będzie znowu padać. Powieje umiarkowany i silny wiatr z zachodu. Ciepło, od 17 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C w Małopolsce.

Pogoda w czwartek niewiele się zmieni, co oznacza, że nie powinniśmy rzucać w kąt parasoli i peleryn przeciwdeszczowych. Popada w całym kraju. Na termometrach w Suwałkach pojawi się 17 st. C. Najcieplejszym miejscem tego dnia będzie Pogórze, 21 st. C.

Prognoza pogody na wtorek i środę /TVN Meteo

Autor: usa//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości