Najnowsze

Pogoda popsuje niedzielę: burzowe morze i Mazury

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów mazurskich i nadmorskich 29.07
Prognoza pogody dla kurortów mazurskich i nadmorskich 29.07

W niedzielę wypoczynek nad wodą będą zakłócać burze i opady deszczu. Na Wybrzeżu gwałtownych zjawisk będzie nieco mniej niż na Mazurach. Nad jeziorami oprócz niespokojnej aury we znaki da się też upał.

W niedzielę może popadać w większości nadmorskich kurortów. W okolicach Pucka. Trójmiasta i Krynicy Morskiej mają też wystąpić burze. Nie będzie gorąco - w większości miejsc termometry pokażą 20-22 st. O jeden stopień mniej będzie w rejonie Mielna i Dąbek. Najwyższe temperatury: 24 st. C, odnotują Gdańsk i Krynica Morska.

Amatorzy kąpieli morskich mogą liczyć na 18-19 st. C w wodzie. Wiatr powieje z północy i północnego z zachodu z prędkością 9-13 km/h, ale podczas burz będzie się nasilać.

Upalne i burzowe Mazury

Na Mazurach w niedzielę będzie się mocno chmurzyć, padać i grzmieć. W całym regionie zapanuje upał. W większości kurortów termometry pokażą 31-32 st. C, a Augustów odnotuje nawet 33 st.C. Nieco mniej, 30 st. C, będzie w rejonie Kętrzyna, Sztynortu i Mrągowa.

Temperatura wody w jeziorach wyniesie 21-22 st. C. Południowy i południowo-wschodni wiatr powieje z prędkością 5-13 km/h, ale podczas burz jego porywy będą znacznie silniejsze.

Autor: js/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości