Najnowsze

Pogoda pokrzyżuje plany górskich wędrówek

Najnowsze

Prognoza pogody dla górskich kurortów
TVN MeteoPrognoza pogody dla górskich kurortów

W czwartek na pogodę nie będą mogli narzekać przede wszystkim turyści wypoczywający na Mazurach i nad morzem. Choć niewykluczone, że i tam miejscami niebo będzie się chmurzyć. Z kolei ci, którzy przebywają obecnie w górach, muszą liczyć się z opadami deszczu i burzami.

Turyści, którzy czwartek spędzą w polskich górach, nie mogą liczyć na dobrą pogodę. Niebo nad wszystkimi kurortami będzie się chmurzyć. Dlatego należy spodziewać się deszczów i burz.

Tego dnia temperatura nie będzie rozpieszczać. Po południu słupki rtęci powędrują od 16 st. C w Szklarskiej Porębie do 25 st. C w Iwanowiczu-Zdroju. Wiatr na ogół będzie słaby, z prędkością dochodzącą do 5-9 km/h.

Mazury: pogodne niebo dopisze żeglarzom

W krainie Wielkich Jezior Mazurskich czwartek zapowiada się pogodnie. Jedynie w Piszu może słabo popadać. Tam też odnotowana zostanie najniższa temperatura, 24 st. C. Z kolei najcieplej będzie w Augustowie, gdzie słupki rtęci sięgną 28 kreski.

Temperatura wody będzie wyrównana, wyniesie około 20-21 st. C. Powieje ze wschodniego-północnego-wschodu z prędkością około 14-16 km/h.

Prognoza pogody dla kurortów mazurskich
Prognoza pogody dla kurortów mazurskichTVN Meteo

Wybrzeże: popada w nielicznych kurortach

W czwartek, w pasie, od Świnoujścia po Rewal może popadać i zagrzmieć. Nad pozostałymi nadmorskimi kurortami niebo stanie się pogodne. Mimo że temperatura będzie dość wysoka, sięgnie nawet 25 st. C w Krynicy Morskiej, to wiatr nieco obniży jej odczucie.

Chłodno może być też w wodzie. W niektórych kurortach temperatura wody nie przekroczy 15 st. C. Będą jednak i takie miejsca, gdzie w wodzie odnotowane zostanie 21 st. C.

Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich
Prognoza pogody dla kurortów nadmorskichTVN Meteo

Autor: kt/mj / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości