Najnowsze

Pogoda na Wielkanoc: ciepła, nieco mokra wiosna

Najnowsze

Pogoda na Wielkanoc dla północnej i centralnej Polski
tvn24Pogoda na Wielkanoc dla północnej i centralnej Polski

W nadchodzące święta nie będziemy skazani na siedzenie za stołami. Warto zaplanować wiosenne spacery, bo aura będzie sprzyjać temu, by spędzać czas na świeżym powietrzu. Opady mogą się pojawić, ale słabe i na krótko, a temperatury będą się wahać od 17 do 22 st. Celsjusza.

- Na pewno będzie dużo cieplej niż teraz - zapowiada prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski. Zjawiska atmosferyczne również nie powinny dawać nam się we znaki. Jak wyjaśnia prezenter, jeśli w jakimś rejonie zacznie padać deszcz, potrwa to kilkanaście, najwyżej kilkadziesiąt minut.

- Jeśli chodzi o opady, to one mają zdarzać się przede wszystkim na południu i na wschodzie kraju. Będą przelotne, na pewno nie popsują całych świąt - zapewnia Wasilewski.

Nawet 22 st. C

Wielka Sobota w całym kraju ma być dość pogodna, z niewielkim zachmurzeniem. Najchłodniej będzie na Pomorzu i Nizinie Szczecińskiej, a także na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Suwalszczyzna i Podlasie odnotują 20 st. C, a Mazowsze i Wielkopolska o jeden stopień więcej. Najwyższe wartości, 22 st. C, prognozowane są dla Dolnego Śląska i Małopolski.

W niedzielę może zagrzmieć

W Niedzielę Wielkanocną przeważy podobna, raczej pogodna aura. Jedynie na Podlasiu może przelotnie pokropić, a w południowych regionach trzeba się liczyć z burzami. Towarzyszące im opady będą intensywniejsze (10-20 l/mkw.), lokalnie z gradem. Podczas nich powieje też dość silny wiatr (w porywach osiągający prędkość 60-80 km/h).

Temperatury utrzymają się na podobnym poziomie jak w sobotę, tylko miejscami minimalnie się obniżą. Najchłodniejsze Suwalszczyzna i Podlasie odnotują 18 st. C, a Pomorze i Nizina Szczecińska o jeden stopień więcej. Dolny Śląsk i Małopolska pozostaną najcieplejszymi regionami z temperaturami maksymalnymi 21 st. C. W Wielkopolsce, na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podlasiu termometry pokażą 20 st. C.

Jeśli pokropi, to przelotnie

Czy w Lany Poniedziałek możemy się spodziewać pogodowego dyngusa? Według obecnych modeli pogodowych trzeba się liczyć z lokalnymi opadami, ale przelotnymi i słabymi. Przeważać ma jednak dość pogodna aura.

Pogoda na Wielkanoc dla południowej Polski
Pogoda na Wielkanoc dla południowej Polskitvn24

Autor: js/map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości