Pogoda na Sylwestra: ładnie i blisko zera

Prognoza pogody na 5 dni (TVN24)
Prognoza pogody na 5 dni (TVN24)
Prognoza pogody na 5 dni (TVN24)

Ostatnie prognozy przynoszą coraz lepsze pogodowe wieści na końcówkę roku. Według najnowszych danych od niedzieli aż do Nowego Roku możemy liczyć na dość pogodną aurę w większości regionów. W ciągu dnia nie będzie nam też dokuczał mróz, ale świętujący nocą w plenerze muszą się przygotować na ujemne temperatury.

W sobotę na niezbyt przyjemną pogodę muszą się przygotować mieszkańcy zachodniej Polski. Tam będzie pochmurno, a do tego popada deszcz i deszcz ze śniegiem.

Miejscami te opady będą marznąć, przez co jezdnie i chodniki pokryje gołoledź. W tej części kraju możliwe będą także przejściowe opady śniegu. We wschodnich regionach dzień zapowiada się dość pogodny. Tam też będzie najchłodniej. Najniższe temperatury maksymalne, -3 st. C synoptycy zapowiadają dla Podlasia. Na najcieplejszej Ziemi Lubuskiej będzie 6 st. C.

Południowy wiatr powieje raczej umiarkowanie, ale okresami porywy mogą się nasilać do 60 km/h.

Pogodna niedziela

Całkiem przyjemnie pod względem pogody zapowiada sie niedziela. Pogodnie ma być niemal w całym kraju, tylko na Nizinie Szczecińskiej możliwe są opady deszczu.

W najcieplejszych godzinach termometry pokażą od 0 st. C na Podlasiu do 7 st. C na Dolnym Śląsku.

Utrzyma się umiarkowany wiatr z silniejszymi porywami dochodzącymi do 60 km/h, ale nieco zmieni kierunek na południowo-zachodni.

Sylwester i Nowy Rok prawie bez opadów

Ostatni dzień roku w dużej części kraju upłynie pogodnie. Tylko mieszkańcy północnych województw muszą się przygotować na zachmurzenie z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem.

W ciągu dnia temperatury będą dodatnie - maksymalnie wyniosą od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Dolnym Śląsku. W nocy oczywiście spadnie o kilka stopni, ale nigdzie nie należy się spodziewać siarczystego mrozu.

Południowo-zachodni wiatr będzie się nasilał, w porywach może osiągać 60-80 km/h.

Nowy Rok zacznie się pogodną aurą prawie w całej Polsce poza Pomorzem, gdzie popada deszcz.

Nie powinniśmy marznąć, bo termometry pokażą od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Dolnym Śląsku.

Utrzyma się umiarkowany południowo-zachodni wiatr z porywami dochodzącymi do 60 km/h.

Chłodniej i mokro

2 stycznia wraz z szampańskim nastrojem pożegnamy też pogodną aurę. Będzie pochmurno z opadami śniegu, a na Pomorzu deszczu ze śniegiem, który miejscami będzie marznąć, powodując gołoledź.

Temperatury się obniżą i wyniosą od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C na Nizinie Szczecińskiej.

Wiatr zmieni kierunek na zachodni. Powieje raczej umiarkowanie, ale w porywach może dochodzić do 60 km/h.

Autor: js/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości