Najnowsze

Polska pod wpływem wietrznej Idy. Kolejne dni przyniosą zmianę

Najnowsze

Autor:
dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Agnieszka Cegielska o pogodzie w piątek
Agnieszka Cegielska o pogodzie w piątekTVN24
wideo 2/4
TVN24Agnieszka Cegielska o pogodzie w piątek

Polska w piątek znajduje się pod wpływem wietrznego niżu o imieniu Ida, którego centrum znajduje się nad krajami nadbałtyckimi. Kolejne dni przyniosą jednak zmianę w pogodzie - zrobi się spokojniej.

Jak przekazała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, Polska znalazła się w zasięgu głębokiego wiru niżowego Ida znad krajów nadbałtyckich. Z północy płynie zimne powietrze arktyczne, jednak o cechach morskich, stąd sporo chmur kłębiastych, opady śniegu i lekki mróz.

To "wietrzna Ida", ale niewieczna, bowiem od zachodu zaczyna rozbudowywać się wyż, niosący w kolejnych dniach spokojniejszą pogodę - poinformowała Unton-Pyziołek.

Na północy kraju obowiązują alarmy drugiego i pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, zawiejami i zamieciami, a także intensywnymi opadami śniegu. Na Bałtyku panuje sztorm, a w Gdyni pojawiła się cofka.

W czwartek strażacy interweniowali kilkaset razy w związku z usuwaniem skutków silnego wiatru. Wysłano też alert RCB.

Wietrzna IdaDWD

Pogoda na piątek

Piątek przyniesie zmienne zachmurzenie. Na wschodzie, w centrum oraz na południu kraju pojawią się stopniowo zanikające przelotne opady śniegu do 3 centymetrów. Drogi będą śliskie. Podczas opadów śniegu, zwłaszcza w trakcie zawiei, widzialność będzie ograniczona. Czytaj więcej >>>

Autor:dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/DWD

Pozostałe wiadomości