Najnowsze

Pogoda na majówkę: niedziela z niebezpieczną aurą

Najnowsze

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach w Europie
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach w EuropieVentusky.com
wideo 2/20

W majówkę należy spodziewać się opadów, miejscami o intensywnym natężeniu. Prognozowane są też burze. W ciągu najbliższych dni spodziewamy się temperatury rzędu 9-20 stopni.

Ostatni dzień kwietnia przyniesie nam pogodną aurę, tylko na północy i w Wielkopolsce mogą pojawić się opady deszczu rzędu 2-7 litrów na metr kwadratowy. W piątek temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Pomorzu do 18 st. C na Podkarpaciu. Wiatr, wiejący z zachodu, będzie umiarkowany, a w porywach rozpędzi się do 50 kilometrów na godzinę.

Początek majówki zapowiada się pogodnie, tylko na Podkarpaciu wystąpią słabe opady deszczu o sumie do 1-3 l/mkw. W sobotę na termometrach zobaczymy maksymalnie od 11 st. C na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu.

Niedziela przyniesie nam intensywne opady deszczu o sumie do 10-20 l/mkw. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie może zagrzmieć. Temperatura maksymalna sięgnie od 10 st. C na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Podkarpaciu. Powieje ze wschodu i północnego wschodu, a wiatr będzie dość silny – w porywach może rozpędzać się do 60 km/h. Podczas burz będzie wiać z większą prędkością – do 80 km/h.

Pogoda w kolejnym tygodniu

Ostatni dzień majówki upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu o sumie do 3-8 l/mkw. W poniedziałek termometry pokażą maksymalnie od 9 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z północnego zachodu będzie dość silny, a w porywach osiągnie do 60 km/h.

We wtorek mieszkańcy z zachodu powinni spodziewać się opadów deszczu do 2-7 l/mkw. W innych regionach będzie pogodnie. Temperatura maksymalna sięgnie od 12 st. C na Suwalszczyźnie do 17 st. C na Podkarpaciu. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany, a w porywach rozpędzi się do 45 km/h.

Autor: kw/map / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości