Najnowsze

Pogoda na jutro: wtorek z możliwymi trąbami powietrznymi

Najnowsze

Prognoza pogody na noc 26/27.07
Prognoza pogody na noc 26/27.07tvnmeteo.pl
wideo 2/5

Pogoda na jutro w niemal całym kraju zapowiada się gwałtownie. Wystąpią opady deszczu, burze z gradem, miejscami niewykluczone są również trąby powietrzne. Temperatura maksymalna sięgnie 29 stopni Celsjusza.

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem rozległego niżu Dirk z centrum ulokowanym nad Północnym Atlantykiem, oprócz tego z południa na północ nad naszym krajem przejdzie niewielki układ niskiego ciśnienia. Do Polski od zachodu wejdzie front atmosferyczny, który przyniesie burze. Z południa popłynie gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego, tylko nad zachodnią część kraju napłynie powietrze polarne.

Pogoda na noc 26/27.07

Pogoda na noc: zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu o sumie do 10 litrów wody na metr kwadratowy, a na południu i północnym wschodzie kraju także burze, w czasie których spadnie do 30 l/mkw. Temperatura minimalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Kaszubach i Warmii, przez 18 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

Pogoda na wtorek 27.07

Pogoda na jutro: czeka nas umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste. Pojawią się przelotne opady deszczu do 15 l/mkw., a także burze z gradem. W trakcie wyładowań atmosferycznych prognozowane są opady do 40 l/mkw. Niebezpiecznie ma być głównie na wschodzie Polski i tam niewykluczone jest utworzenie się trąb powietrznych. Termometry pokażą maksymalnie od 25 st. C na Suwalszczyźnie, Warmii i Kaszubach, przez 26 st. C w środkowej części kraju, do 29 st. C na Podkarpaciu. Z kierunku południowo-zachodniego i zachodniego powieje słaby i umiarkowany wiatr. Kiedy zagrzmi, okaże się silny, z porywami dochodzącymi do 80-100 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na wtorek 27.07
Prognoza pogody na wtorek 27.07tvnmeteo.pl

Warunki biometeo we wtorek 27.07

Wilgotność powietrza w ciągu dnia uzyska 70-90 procent. Na obszarze całej Polski będzie przeważać termiczne odczucie ciepła, na wschodzie będzie także wilgotno i parno. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo we wtorek 27.07
Warunki biometeo we wtorek 27.07tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Zachmurzenie umiarkowane, wieczorem i nad ranem duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 18 st. C. Wiatr będzie południowy, słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, o północy barometry wskażą 999 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Warszawa

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, w południe osiągnie 999 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura spadnie minimalnie do 16 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, o północy będzie 1012 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burza. Termometry pokażą maksymalnie 25 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, w południe osiągnie 1012 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 17 st. C. Wiatr będzie zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, o północy będzie 1001 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 27 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, w południe osiągnie 1001 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu, możliwa burza. Temperatura spadnie minimalnie do 17 st. C. Wiatr będzie zachodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny. Ciśnienie waha się, o północy wyniesie 997 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 27 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, w południe osiągnie 998 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu, możliwa burza. Temperatura minimalna wyniesie 19 st. C. Wiatr będzie południowy, słaby i umiarkowany. Ciśnienie będzie się wahać, o północy osiągnie 986 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burza. Termometry pokażą maksymalnie 27 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, w południe osiągnie 986 hPa.

Autor: ps / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości