Najnowsze

Pogoda na jutro: wtorek z intensywnymi opadami i silniejszym wiatrem

Najnowsze

Pogoda na noc 23/24.08tvnmeteo.pl
wideo 2/6

Pogoda na jutro, czyli wtorek 24.08, zapowiada się na ogół pochmurno i deszczowo. W części kraju wystąpią intensywne opady, miejscami do nawet 40 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą maksymalnie 22 stopnie Celsjusza.

Polska pozostanie jeszcze w zasięgu deszczowego układu niżowego Manfred, z centrum przemieszczającym się znad południowych regionów naszego kraju w stronę Ukrainy. Od zachodu obejmie nas wyż brytyjski, niosąc rozpogodzenia. Napływają chłodne masy powietrza polarnego znad Północnego Atlantyku.

Pogoda na noc

Pogoda na noc: pochmurno z opadami deszczu do 5-15 litrów wody na metr kwadratowy. Intensywne opady o sumie do 40 l/mkw. są prognozowane na południu i południowym wschodzie. W drugim z regionów może zagrzmieć. Rozpogodzenia i brak opadów spodziewane są tylko na północy i północnym zachodzie. Temperatura minimalna sięgnie od 9 stopni Celsjusza na Warmii, przez 13 st. C w centrum kraju, do 15 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu. Powieje północno-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr, który w porywach na zachodzie rozpędzi się do 60 kilometrów na godzinę. Podczas burz może wiać z prędkością do 80 km/h.

Pogoda na jutro - wtorek, 24.08

Pogoda na jutro, czyli wtorek 24.08, na wschodzie, południu i w centrum kraju przyniesie duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu do 10 l/mkw. Na południowym wschodzie opady będą mieć intensywny charakter - spadnie do 40 l/mkw., może także grzmieć. W pozostałej części Polski spodziewane są przejaśnienia i rozpogodzenia. Termometry pokażą maksymalnie od 15 st. C na Lubelszczyźnie, przez 19 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Ziemi Lubuskiej. Północno-wschodni wiatr powieje umiarkowanie, okresami dość silnie, a w burzach osiągnie do 80 km/h.

Pogoda na wtorek 24.08tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne we wtorek, 24.08

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 70-90 procent. Na północnym wschodzie Polski wystąpi komfort termiczny, zaś w pozostałych regionach będzie chłodno i wilgotno. W północnych regionach biomet będzie neutralny, a w południowych niekorzystny.

Warunki biometeorologiczne we wtorek 24.08tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura minimalna sięgnie 14 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie o północy wyniesie 1006 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, po południu będą zanikać. Termometry pokażą maksymalnie 17 st. C. Wiatr z północnego wschodu będzie umiarkowany i dość silny. Ciśnienie w południe osiągnie 1008 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie 12 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, a powieje z północnego wschodu. O północy barometry wskażą 1024 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny. W południe ciśnienie sięgnie 1026 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotne opady deszczu. Termometry pokażą minimum 12 st. C. Z północy powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1011 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 20 st. C. Umiarkowanie i dość silnie powieje z północnego wschodu. W południe barometry pokażą 1013 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Zachmurzenie duże i opady deszczu. Na termometrach zobaczymy minimum 13 st. C. Wiatr z północy będzie umiarkowany i okresami dość silny. Ciśnienie o północy wyniesie 1005 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotne opady deszczu, po południu zanikające. Temperatura maksymalna sięgnie 20 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z północy. W południe na barometrach zobaczymy 1008 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Zachmurzenie duże i opady deszczu, możliwa burza. Termometry pokażą minimum 15 st. C. Z północnego wschodu powieje, umiarkowany, okresami dość silny wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 990 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 16 st. C. Powieje północno-wschodni, umiarkowany i dość silny wiatr. W południe barometry wskażą 992 hPa.

Autor: kw//now / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości