Pogoda na jutro: wtorek kolejnym dniem z opadami deszczu

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro: wtorek będzie kolejnym pochmurnym i deszczowym dniem. Opady mogą być intensywne, możliwe są też burze. Termometry wszędzie wskażą poniżej 20 stopni Celsjusza.

Polska w ciągu najbliższej doby pozostanie jeszcze w zasięgu deszczowego układu niżowego z centrum, którego centrum przemieszcza się znad Polski w stronę Białorusi. Nad krajem rozciąga się front atmosferyczny, z północy płynie chłodne i wilgotne powietrze pochodzenia polarnego.

Pogoda na noc z poniedziałku na wtorek 30/31.08

Pogoda na noc: będzie pochmurno, tylko na wschodzie kraju może się przejaśniać. Okresami będą występować opady deszczu rzędu 10-30 lirów wody na metr kwadratowy, najsilniejsze okażą się w pasie od Śląska, przez Wielkopolskę i Kujawy, po Kaszuby i Warmię. Na północnym wschodzie kraju początkowo możliwe są burze. Temperatura minimalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, przez 12 st. C w centrum, do 16 st. C na Wybrzeżu. Wiatr będzie północny, tylko na południowym wschodzie kraju południowo-zachodni.

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl

Pogoda na wtorek 31.08

Pogoda na jutro: zachmurzenie będzie duże, przejaśnień można spodziewać się tylko we wschodnich regionach kraju. Okresami będą pojawiać się opady deszczu do 10-30 l/mkw. W pasie od Śląska, przez Ziemię Łódzką i Wielkopolskę, po Mazowsze i Podlasie możliwe są burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 15 st. C na Śląsku, przez 17 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na Pomorzu Zachodnim oraz Mazowszu i Podlasiu. Z kierunku północno-zachodniego, tylko na południowym wschodzie kraju południowo-zachodniego powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. Wyładowaniom atmosferycznym będzie towarzyszył silny wiatr, w porywach rozpędzając się do 80 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl

Warunki biometeo we wtorek 31.08

Wilgotność powietrza w ciągu dnia będzie wysoka, osiągając 80-90 procent. Mieszkańcy całej Polski odczują chłód. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo we wtorek
Warunki biometeo we wtorek

Pogoda na noc - Warszawa

Zachmurzenie duże, okresami deszcz. Temperatura minimalna wyniesie 13 st. C. Wiatr będzie północny, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, o północy barometry wskażą 995 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Warszawa

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami opady deszczu, możliwa burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 19 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, w południe osiągnie 996 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura spadnie minimalnie do 16 st. C. Wiatr będzie północny, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, o północy wyniesie 1013 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 17 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, w południe osiągnie 1013 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 13 st. C. Wiatr będzie północny, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 1001 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, możliwa burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie do 16 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1003 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura spadnie minimalnie do 12 st. C. Wiatr będzie północny, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 996 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Zachmurzenie duże, opady deszczu, możliwa burza. Termometry pokażą maksymalnie 15 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1000 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Zachmurzenie duże, okresami deszcz. Temperatura minimalna wyniesie 11 st. C. Wiatr będzie północny, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 984 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami opady deszczu, możliwa burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, w południe wyniesie 984 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: meteo

Pozostałe wiadomości