Pogoda na jutro: sobota będzie pogodna, na termometrach do 21 stopni

Autor:
dd
Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda na sobotę 4.09 zapowiada się następująco: dzień będzie na ogół pogodny, słabe opady deszczu pojawią się tylko lokalnie. Na termometrach zobaczymy od 15 do 21 stopni Celsjusza.

W ciagu najbliższej doby pogoda na przeważającym obszarze kraju kształtowana będzie przez układ wysokiego ciśnienia znad Skandynawii, jedynie początkowo (w ciągu nocy) na wschodzie kraju zaznaczy się płytka zatoka związana z niżem znad zachodniej Rosji, ze strefą mało-aktywnego, chłodnego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego o równowadze chwiejnej.

Prognoza na noc 03/04.09

Pogoda na noc: zachmurzenie będzie przeważnie małe i umiarkowane, jedynie na wschodzie i południu kraju przejściowo duże. Miejscami na krańcach wschodnich Polski możliwy jest słaby deszcz. Na zachodzie i południowym zachodzie możliwe są zamglenia, a lokalnie mgły. Termometry pokażą minimalnie od 4-6 stopni Celsjusza na Warmii i Mazurach i Podlasiu, przez 8-10 st. C na Ziemi Łódzkiej, do 10-12 st. C na południu kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, skręcający na północno-zachodni, jedynie na zachodzie - słaby, zmienny.

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl

Pogoda na sobotę 04.09

Pogoda na sobotę 04.09: zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie kraju wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu do dwóch litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 15-16 st. C na Suwalszczyźnie, przez 16-18 st. C w centrum i na wschodzie kraju, do 20-21 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, północny wiatr.

Pogoda na sobotę
Pogoda na sobotętvnmeteo.pl

Warunki biometeo w sobotę 04.09

Wilgotność powietrza w sobotę utrzyma się w granicach 80 procent. Na przeważającej części kraju odczujemy komfort termiczny, a warunki biometeo będą korzystne.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotę

Pogoda na noc - Warszawa

Zachmurzenie umiarkowane i duże, nad ranem małe. Temperatura minimalna wyniesie 8-9 st. C. Wiatr będzie słaby, północny. Ciśnienie o północy wyniesie 1004 hektopaskale i będzie spadać.

Pogoda na jutro - Warszawa

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Bez opadów. Na termometrach maksymalnie 16-17 st. C. Powieje słaby, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1007 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem duże. Na termometrach minimalnie 9-11 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie o północy osiagnie 1018 hPa, będzie wzrastać.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Zachmurzenie umiarkowane i duże z rozpogodzeniami w drugiej części dnia. Nad ranem wystąpi ryzyko słabego, przelotnego opadu deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 15-16 st. C. Wiatr będzie zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy sięgnie 1021 hPa, będzie wzrastać.

Pogoda na noc - Poznań

Zachmurzenie umiarkowane. Na termometrach 9-10 st. C. Wiatr będzie północno-wschodni, słaby. Ciśnienie o północy dojdzie do 1007 hPa, będzie powoli wzrastać.

Pogoda na jutro - Poznań

Zachmurzenie umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18-19 st. C. Wschodni wiatr okaże się słaby. Ciśnienie o północy sięgnie 1008 hPa, będzie wzrastać.

Pogoda na noc - Wrocław

Zachmurzenie umiarkowane. Nad ranem wystąpią zamglenia, a lokalnie mgły. Na termometrach zobaczymy minimalnie 11-12 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny. Ciśnienie o północy dojdzie do 1003 hPa, będzie się wahać.

Pogoda na jutro - Wrocław

Zachmurzenie umiarkowane. Nad ranem możliwe są zamglenia. Temperatura wyniesie maksymalnie 20-21 st. C. Powieje słaby, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie o północy dojdzie do 1003 hPa, będzie wzrastać.

Pogoda na noc - Kraków

Zachmurzenie umiarkowane. Na termometrach zobaczymy minimalnie 11-12 st. C. Wiatr będzie słaby, zachodni. Ciśnienie o północy dojdzie 997 hPa, będzie się wahać.

Pogoda na jutro - Kraków

Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura wyniesie maksymalnie 18-19 st. C. Powieje słaby, północno-wschodni wiatr. Ciśnienie o północy dojdzie do 991 hPa i będzie wzrastać.

Autor:dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości