Pogoda na jutro: piątek z powrotem burz

Prognoza pogody na noc 19/20.08
Prognoza pogody na noc 19/20.08
tvnmeteo.pl
tvnmeteo.plPrognoza pogody na noc 19/20.08

Pogoda na jutro w dużej części kraju zapowiada się deszczowo i burzowo. W czasie wyładowań atmosferycznych wiatr w porywach osiągnie do 80 kilometrów na godzinę. Temperatura sięgnie maksymalnie 25 stopni Celsjusza.

Pogoda na noc: czeka nas umiarkowane i duże zachmurzenie. Na północy kraju przelotnie popada do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura minimalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 14 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny, z porywami dochodzącymi do 50-60 kilometrów na godzinę.

Pogoda na piątek 20.08

Pogoda na jutro: dzień upłynie pod znakiem umiarkowanego i dużego zachmurzenia kłębiastego. Od północy w głąb kraju będą przemieszczać się przelotne opady deszczu do 5-20 l/mkw., a w pasie od Podlasia, przez centrum kraju, po Śląsk pojawią się burze. Pogodnie i bez opadów będzie jedynie w południowo-wschodnich regionach. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 20 st. C a na północy, przez 23 st. C w centrum kraju, do 25 st. C na Podkarpaciu. Wiatr o kierunku zachodnim i południowo-zachodnim powieje słabo i umiarkowanie, okresami silniej. W trakcie wyładowań atmosferycznych będzie silny i w porywach rozpędzi się do 80 km/h.

Prognoza pogody na piątek 20.08
Prognoza pogody na piątek 20.08tvnmeteo.pl

Warunki biometeo w piątek 20.08

Wilgotność powietrza w ciągu dnia znajdzie się na poziomie 70-80 procent. Mieszkańcy większości kraju odczują komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne na przeważającym obszarze Polski okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w piątek 20.08
Warunki biometeo w piątek 20.08tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna wyniesie 14 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie wolno rośnie, o północy barometry wskażą 1000 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Warszawa

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, możliwa burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 23 st. C. Powieje wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny, z porywami do 80 km/h. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1003 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura spadnie minimalnie do 13 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie wolno rośnie, o północy osiągnie 1011 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 20 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1013 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna wyniesie 15 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie wolno rośnie, o północy osiągnie 1002 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, możliwa burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny wiatr, z porywami do 80 km/h. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1004 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura spadnie minimalnie do 16 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie wolno rośnie, o północy osiągnie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, możliwa burza. Termometry pokażą maksymalnie 24 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny wiatr, z porywami do 80 km/h. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1001 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna wyniesie 14 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie wolno rośnie, o północy osiągnie 990 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe wzrośnie do 991 hPa.

Autor: ps//rzw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości