Najnowsze

Pogoda na jutro: piątek przyniesie miejscami przelotne opady i burze

Najnowsze

Pogoda na noc 29/30.07tvnmeteo.pl
wideo 2/5

Pogoda na jutro zapowiada się na ogół spokojnie, tylko na południu kraju wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze. Termometry pokażą maksymalnie 29 stopni Celsjusza.

Pogoda na noc: zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na Wybrzeżu i Warmii okresami duże z przelotnymi opadami deszczu do dwóch litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura minimalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej, przez 15 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny wiatr.

Pogoda na jutro - piątek 30.07

Pogoda na jutro zapowiada się następująco: piątek 30.07 przyniesie małe i umiarkowane zachmurzenie, na południu wzrastające do dużego. Na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu po południu i wieczorem wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze, szczególnie w górach, z opadami do 30 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 23 st. C na Pomorzu, przez 27 st. C w centrum kraju, do 29 st. C na Lubelszczyźnie i w Małopolsce. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W burzach będzie silny, rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na piątek 30.07tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne w piątek 30.07

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 60-80 procent. Warunki biometeorologiczne będą przeważnie neutralne, tylko na południowym wschodzie Polski niekorzystne.

Warunki biometeo w piątek 30.07tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Zachmurzenie małe, temperatura minimalna wyniesie 15 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 998 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, a termometry pokażą maksymalnie 27 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W południe barometry pokażą 996 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Zachmurzenie małe i umiarkowane, poza tym przelotnie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy 14 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu. Ciśnienie o północy wyniesie 1008 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Prognozuje się małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 23 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W południe na barometrach zobaczymy 1006 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna wyniesie 14 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie o północy sięgnie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Prognozuje się małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie 26 st. C. Wiatr południowo-zachodni będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W południe barometry pokażą 997 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Zachmurzenie będzie małe, a termometry pokażą 13 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu. Ciśnienie o północy wyniesie 997 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie, pod wieczór duże. Termometry pokażą maksymalnie 27 st. C. Południowo-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. W południe na barometrach zobaczymy 995 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Zachmurzenie małe, temperatura minimalna wyniesie 15 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie o północy sięgnie 985 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego z przelotnym deszczem, możliwa jest burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 29 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie w południe wyniesie 984 hPa.

Autor: anw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock