Najnowsze

Pogoda na jutro - piątek 14.01. Wietrzny dzień, maksymalnie 8 stopni

Najnowsze

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 16/17.01
Pogoda na noc 16/17.01tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na jutro 14.01

Pogoda na jutro, czyli piątek 14.01, zapowiada się pochmurno i wietrznie. Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 3 do 8 stopni Celsjusza.

Polska znalazła się pod wpływem potężnego, silnego niżu Elsa znad Oceanu Arktycznego, w tej części wiru, w której strumień powietrza przemieszcza się najszybciej, stąd silne porywy wiatru. Niż zaciąga znad Atlantyku ciepłe i wilgotne masy powietrza polarnego. W piątek centrum niżu rozpocznie wędrówkę w stronę Rosji, a z północy wkroczy do kraju słaby front chłodny z przelotnymi opadami deszczu.

Pogoda na noc

Pogoda na noc: pochmurno z przejaśnieniami na zachodzie. Na północnym wschodzie i krańcach wschodnich kraju pojawią się słabe opady deszczu i mżawki. Termometry pokażą minimum od 0 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku, przez 3 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Pomorzu. Powieje zachodni, na północy również północno-zachodni, silny wiatr, który w porywach w głębi kraju będzie rozpędzał się do 70-90 kilometrów na godzinę. Na Wybrzeżu, Pomorzu, Warmii, Mazurach możliwe są porywy do 110 km/h. Na Bałtyku pojawi się sztorm.

Pogoda na jutro - piątek 14.01

Pogoda na jutro zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami, postępującymi od północy w głąb kraju. Pojawią się także przelotne opady deszczu do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy, które przemieszczać się będą z północy na południe. Temperatura maksymalna sięgnie od 3 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku, przez 6 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Pomorzu. Zachodni i północno-zachodni wiatr będzie dość silny, a w porywach rozpędzi się do 60-90 km/h.

Pogoda na piątek 14.01
Pogoda na piątek 14.01tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - piątek 14.01

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 80-90 procent. Odczuwać będziemy chłód, wiatr i wilgoć. Pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie.

Warunki biometeorologiczne w piątek 14.01
Warunki biometeorologiczne w piątek 14.01tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Pochmurno. Temperatura minimalna sięgnie 3 st. C. Zachodni wiatr będzie silny, w porywach rozpędzi się do 60-80 kilometrów na godzinę. Ciśnienie o północy wyniesie 1007 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Pochmurno z przejaśnieniami, przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 6 st. C. Wiatr z zachodu będzie dość silny, a w porywach rozpędzi się do 60-80 km/h. Ciśnienie w południe osiągnie 1000 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Pochmurno, słaby deszcz. Temperatura minimalna wyniesie 5 st. C. Wiatr będzie silny, a powieje z zachodu. W porywach osiągać będzie do 70-100 km/h. O północy barometry wskażą 1017 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Pochmurno z przejaśnieniami, przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 8 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie silny - do 60-90 km/h. W południe ciśnienie sięgnie 1014 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Pochmurno z przejaśnieniami. Termometry pokażą minimum 3 st. C. Z zachodu powieje silny wiatr, którego porywy będą osiągać do 60-80 km/h. Ciśnienie o północy osiągnie 1014 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Pochmurno z przejaśnieniami, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 7 st. C. Dość silnie powieje z zachodu. Porywy będą rozpędzać się do 60-70 km/h. W południe barometry pokażą 1011 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Pochmurno z przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy minimum 3 st. C. Wiatr z zachodu będzie silny, w porywach może rozpędzać się do 60-80 km/h. Ciśnienie o północy wyniesie 1015 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Pochmurno, okresami słaby deszcz. Temperatura maksymalna sięgnie 5 st. C. Powieje dość silny wiatr z zachodu. W porywach może osiągać do 60-80 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 1010 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Pochmurno. Termometry pokażą minimum 1 st. C. Z zachodu powieje silny wiatr, który w porywach będzie rozpędzał się do 50-70 km/h. O północy ciśnienie osiągnie 1003 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Pochmurno, okresami słaby deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 4 st. C. Powieje zachodni, dość silny wiatr, który w porywach może rozpędzać się do 60-80 km/h. W południe barometry wskażą 997 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości