Najnowsze

Pogoda na dziś: zagrzmi i popada, miejscami wciąż gorąco

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek 29.06
Prognoza pogody na poniedziałek 29.06tvnmeteo.pl
wideo 2/16

Poniedziałek upłynie pod znakiem opadów deszczu i burz. Miejscami może spaść grad. Termometry pokażą maksymalnie 28 stopni Celsjusza.

Początek nowego tygodnia przyniesie duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Na zachodzie kraju i Pomorzu pojawią się przelotne opady deszczu do 5-20 litrów wody na metr kwadratowy. Na pozostałym spodziewane są opady deszczu do 10-50 l/mkw. oraz burze z gradem, szczególnie na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Na termometrach zobaczymy od 18 stopni Celsjusza na Kujawach, przez 20 st. C w centrum kraju, po 28 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. Najsilniej powieje w burzach - do 80-100 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne

Największa wilgotność powietrza pojawi się w pasie od Podlasia, przez centrum, po Śląsk i Małopolskę. W przeważającej części kraju pojawi się komfort termiczny, w pasie od Podlasia po Małopolskę będzie ciepło, zaś na krańcach południowo-wschodnich będzie parno i gorąco. Biomet będzie na ogół niekorzystny, jedynie na zachodzie neutralny.

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 29.06
Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 29.06tvnmeteo.pl

Pogoda Warszawa

Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, przejściowo intensywne do 30-40 l/mkw. oraz możliwe burze z gradem. Temperatura maksymalna sięgnie 25 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr, który okresami będzie dość silny, w burzy rozpędzi się do 80-100 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 997 hPa.

Pogoda Trójmiasto

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 19 st. C. Powieje z zachodu, a wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie wyniesie około 1011 hPa.

Pogoda Poznań

Zachmurzenie duże, okresami wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 19 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr, który okresami może być dość silny. W południe ciśnienie będzie wahać się w okolicy 1001 hPa.

Pogoda Wrocław

Zachmurzenie duże, okresami popada deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 19 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie w południe będzie oscylować w okolicy 998 hPa.

Pogoda Kraków

Zachmurzenie duże, okresami spadnie deszcz (przejściowo może być intensywny do 30-40 l/mkw.) oraz pojawi się burza z gradem. Temperatura maksymalna sięgnie 25 st. C. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami dość silny, a w burzy osiągać do 80-100 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 983 hPa.

Autor: kw,dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości