Najnowsze

Pogoda na dziś - wtorek 28.09. Deszcz w części kraju, maksymalnie 18 stopni

Najnowsze

Autor:
anw,
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na wtorek 26.10
Pogoda na wtorek 26.10tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 28.09

Pogoda na dziś: wtorek 28.09 zapowiada się inaczej w zachodniej części kraju, inaczej w pozostałych miejscach. Wszystko za sprawą wyżu i niżu, które wpływają na pogodę w Polsce. Temperatura sięgnie maksymalnie od 12 do 18 stopni Celsjusza.

Na pogodę we wschodniej i centralnej części Polski będzie miał wpływ wyż znad zachodniej Rosji. W zachodnich regionach z kolei rządzić będzie płytka zatoka ze strefą pofalowanego frontu chłodnego, związanego z niżem znad Islandii. Na zachodzie i częściowo w centrum dominować będą cieplejsze masy powietrza polarno-morskiego, a nad wschodnią część kraju zacznie napływać chłodniejsze powietrze pochodzenia polarno-kontynentalnego.

Pogoda na dziś - wtorek 28.09

We wtorek na zachodzie Polski zachmurzenie będzie duże i całkowite, pojawią się tam również słabe, lokalnie umiarkowane opady deszczu z przerwami, oraz przelotne opady o sumie do 2-5 litrów wody na metr kwadratowy. Lokalnie na Wybrzeżu może spaść jednak do 5-8 l/mkw. Dla pozostałych miejsc w kraju synoptycy nie przewidują opadów, będzie przeważać umiarkowane, miejscami małe zachmurzenie, szczególnie w centrum oraz w drugiej części dnia na południu. W ciągu dnia większej ilości chmur można spodziewać się na wschodzie.

Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 12-13 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, przez do 14-16 st. C w centrum, do 16-18 st. C na zachodzie. Wiatr słabo i umiarkowanie na zachodzie powieje z kierunku północno-zachodniego, a na wschodzie z południowego wschodu.

Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl

Warunki biometeo - wtorek 28.09

Wilgotność powietrza będzie oscylować w granicach 70-80 procent. Mieszkańcy większości kraju odczują ciepło. Warunki biometeorologiczne okażą się na ogół korzystne, tylko w strefie frontu atmosferycznego będą neutralne.

Warunki biometeo we wtorek
Warunki biometeo we wtorektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna wyniesie 15 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1014 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 15 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1025 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Zachmurzenie duże i całkowite, przejściowo ze słabymi opadami deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 16 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. CIśnienie spada, w południe wyniesie 1011 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Zachmurzenie duże i całkowite, przejściowo ze słabymi opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 16 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 1003 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 16 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 996 hPa.

Autor:anw, ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości