Najnowsze

Pogoda na dziś: wietrznie i zimno, od 3 do 8 stopni Celsjusza

Najnowsze

[object Object]
Pogoda na poniedziałek 28.12tvnmeteo.pl
wideo 2/18

W poniedziałek pojawią się opady deszczu, powieje też silny wiatr, który w porywach będzie rozpędzać się do 60-80 kilometrów na godzinę. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 8 stopni.

Polska znalazła się w przedniej części niżu Hermine, w silnym strumieniu ciepłego powietrza z południa, stąd dość wysoka temperatura jak na koniec grudnia oraz silny wiatr południowy i południowo-wschodni, w górach wiejący powyżej 100 kilometrów na godzinę.

Poniedziałek przyniesie zmienne zachmurzenie. Na wschodzie i w pasie dzielnic centralnych popada przelotny deszcz do trzech litrów na metr kwadratowy. W górach pojawią się opady śniegu. Termometry pokażą maksymalnie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Podkarpaciu. Umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach będzie rozpędzać się do 60-80 km/h, powieje z południowego wschodu.

Warunki biometeorologiczne

Najwyższa wilgotność powietrza pojawi się w pasie od Pomorza po Opolszczyznę, a także na krańcach wschodnich. Zrobi się zimno i wietrznie. Biomet będzie niekorzystny.

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 28.12
Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 28.12tvnmeteo.pl

Pogoda Trójmiasto

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 5 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr wiejący z południowego wschodu będzie osiągać w porywach 60-80 km/h. Ciśnienie w południe sięgnie 990 hPa.

Pogoda Kraków

Pogodnie, na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Wiatr z południowego wschodu będzie umiarkowany i dość silny, w porywach może osiągać prędkość 60-80 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 962 hPa.

Pogoda Poznań

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna sięgnie 4 st. C. Z południowego wschodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, będzie w porywach rozpędzać się 60-80 km/h. Ciśnienie w południe osiągnie 973 hPa.

Pogoda Warszawa

Pogodnie, temperatura maksymalna wyniesie 6 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr z południowego wschodu okresami w porywach będzie rozpędzać się do 60-80 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 979 hPa.

Pogoda Wrocław

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 5 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z południowego wschodu, w porywach będzie rozpędzał się do 60-80 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 969 hPa.

Autor: kw/dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości