Najnowsze

Pogoda na dziś: upalnie i burzowo

Najnowsze

[object Object]
Prognoza pogody na wtorek 29.06tvnmeteo.pl
wideo 2/10

We wtorek będą regiony, w których temperatura maksymalna sięgnie ponad 30 stopni Celsjusza. Miejscami może przelotnie padać i grzmieć. Burzom towarzyszyć mają intensywne opady i silny wiatr.

Wtorek będzie na ogół słoneczny. Tylko na południu i południowym zachodzie kraju zachmurzenie okaże się umiarkowane i będzie wzrastać do dużego. Należy spodziewać się przelotnego deszczu do 10 litrów wody na metr kwadratowy i burz z gradem z opadami do 30 l/mkw. Znów zrobi się upalnie. Temperatura wzrośnie maksymalnie od 25 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 30 st. C w centrum kraju, do 31 st. C na Śląsku i Pomorzu Zachodnim. Wiatr na wschodzie będzie jeszcze północno-zachodni, poza tym nadciągnie ze wschodu i południowego wschodu. Okaże się słaby i umiarkowany, w burzach silny - do 90 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza we wtorek osiągnie 50-70 procent. Mieszkańcy przeważającej części kraju odczują gorąco. Warunki biometeorologiczne okażą się na ogół neutralne.

Warunki biometeo we wtorek 29.06
Warunki biometeo we wtorek 29.06tvnmeteo.pl

Pogoda Warszawa

Pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 28 st. C. Wiatr będzie zachodni, skręcający na południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe spadnie do 1000 hPa.

Pogoda Trójmiasto

Pogodnie. Na termometrach zobaczymy 26 st. C. Wiatr będzie zachodni, skręcający na południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe spadnie do 1012 hPa.

Pogoda Poznań

Pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie do 30 st. C. Wiatr będzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe spadnie do 1001 hPa.

Pogoda Wrocław

Pogodnie, ale po południu wzrost zachmurzenia, przelotne opady deszczu i możliwa jest burza. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 31 st. C. Wiatr będzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny. Ciśnienie w południe spadnie do 997 hPa.

Pogoda Kraków

Pogodnie, ale po południu prognozowane są wzrost zachmurzenia, przelotne opady deszczu i burza. Temperatura maksymalna wyniesie 30 st. C. Wiatr będzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny. Ciśnienie w południe spadnie do 985 hPa.

Autor: kw,ps/dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości