Najnowsze

Pogoda na dziś: srogi mróz będzie trzymać, w kilku regionach sypnie śniegiem

Najnowsze

Pogoda na noc 17/18.01
Pogoda na noc 17/18.01tvnmeteo.pl
wideo 2/18

Po mroźnej nocy mroźno zapowiada się dzień. W części kraju temperatura maksymalna wzrośnie jedynie do -15 stopni Celsjusza. Dla niektórych regionów synoptycy prognozują opady śniegu.

Polska znajduje się pod wpływem wyżu z centrum nad wschodnią częścią kraju, w arktycznej, wilgotnej i mroźnej masie powietrza. Jednak od zachodu zaczniemy dostawać się w zasięg układu niżowego znad Północnego Atlantyku i związanego z nim frontu atmosferycznego z opadami śniegu.

Poniedziałek upłynie pod znakiem pochmurnej aury z rozpogodzeniami. Na zachodzie kraju, Wybrzeżu i Warmii spadnie do 1-5 centymetrów śniegu. Termometry pokażą maksymalnie od -15 st. C na Podlasiu, przez -10 st. C w centrum kraju, do -1 st. C w rejonie Zatoki Pomorskiej. Zachodni i południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym mrozem w niemal całej Polsce.

Prognoza pogody na poniedziałek 18.01
Prognoza pogody na poniedziałek 18.01tvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 70-90 procent. W całym kraju będzie mroźnie, a warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w poniedziałek 18.01
Warunki biometeo w poniedziałek 18.01tvnmeteo.pl

Pogoda Warszawa

Pochmurno z rozpogodzeniami. Termometry pokażą maksymalnie -12 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1009 hPa.

Pogoda Trójmiasto

Pochmurno z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna wyniesie -8 st. C. Zachodni wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. Ciśnienie spada, w południe na barometrach zobaczymy 1020 hPa.

Pogoda Poznań

Pochmurno, po południu popada śnieg. Na termometrach zobaczymy maksymalnie -7 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1009 hPa.

Pogoda Wrocław

Pochmurno, po południu popada śnieg. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do -6 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1006 hPa.

Pogoda Kraków

Pochmurno z rozpogodzeniami. Termometry pokażą maksymalnie -12 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie spada, w południe na barometrach zobaczymy 995 hPa.

Autor: anw,ps / Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości