Pogoda na dziś: śnieg lub śnieg z deszczem, okresami silny wiatr

[object Object]
Prognoza pogody na piątek 29.01tvnmeteo.pl
wideo 2/18

W piątek należy spodziewać się opadów śniegu lub śniegu z deszczem. Na termometrach zobaczymy od -3 do 1 stopnia Celsjusza. Okresami powieje silniejszy wiatr.

Piątek upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przejaśnieniami. Na południu i zachodzie kraju spadnie do 1-5 centymetrów śniegu, w górach do 10 centymetrów. Na Dolnym Śląsku możliwy jest śnieg z deszczem, na północnym wschodzie przelotnie popada śnieg do jednego-trzech centymetrów. Będzie ślisko. Termometry pokażą maksymalnie od -3 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez -1 st. C w centrum kraju, do 1 st. C na Dolnym Śląsku i Pomorzu. Powieje wiatr zachodni, tylko na zachodzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. W górach będzie silnie wiać, do 70-100 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza ciągu dnia wyniesie 70-90 procent. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne na północnym wschodzie, wschodzie, południu i południowym zachodzie kraju, w pozostałych regionach neutralne.

Warunki biometeo w piątek 29.01
Warunki biometeo w piątek 29.01tvnmeteo.pl

Pogoda Warszawa

Pochmurno z przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie -1 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie będzie wolno spadać, w południe wyniesie 984 hPa.

Pogoda Trójmiasto

Pochmurno z przejaśnieniami, przelotnie popada śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie 1 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie rośnie, w południe na barometrach zobaczymy 997 hPa.

Pogoda Poznań

Pochmurno z przejaśnieniami, późnym popołudniem i wieczorem wystąpią opady śniegu. Termometry pokażą maksymalnie 0 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie będzie wolno spadać, w południe wyniesie 986 hPa.

Pogoda Wrocław

Pochmurno, po południu i wieczorem opady śniegu z deszczem i śniegu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 1 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie wolno spada, w południe na barometrach zobaczymy 983 hPa.

Pogoda Kraków

Pochmurno z przejaśnieniami, po południu opady śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 0 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie będzie wolno spadać, w południe 973 hPa.

Autor: kw,anw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości