Pogoda na dziś: przelotny deszcz, burze, do 32 stopni

[object Object]
Prognoza pogody na sobotę 13.06tvnmeteo.pl
wideo 2/16

W sobotę w wielu częściach kraju może przelotnie padać. Oprócz tego prognozowane są wyładowania atmosferyczne, podczas których niewykluczony jest grad. Będzie ciepło, termometry pokażą maksymalnie 32 stopnie Celsjusza.

Sobota przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste. Wystąpią także przelotne opady deszczu do 10-40 litrów na metr kwadratowy oraz burze z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 stopni Celsjusza na Żuławach i Suwalszczyźnie, przez 30 st. C w centrum kraju, do 32 st. C na Ziemi Lubuskiej. Ze wschodu i północnego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami może być dość silny, a w burzach osiągać do 80-100 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne

Największa wilgotność powietrza pojawi się w południowych regionach kraju. W większości Polski będzie wilgotno i parno, a mieszkańcy północnego wschodu odczują ciepło. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w sobotę 13.06
Warunki biometeorologiczne w sobotę 13.06tvnmeteo.pl

Pogoda Warszawa

Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Prognozowane są przelotny deszcz i popołudniowe burze. Temperatura maksymalna wyniesie 29 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu. Momentami wiatr może przybierać na sile, a w burzach osiągać do 90 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 998 hPa.

Pogoda Trójmiasto

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna sięgnie 22 st. C. Powieje z północnego wschodu, słabo i umiarkowanie, a okresami dość silnie. W południe barometry wskażą 1015 hPa.

Pogoda Poznań

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz, po południu burza. Termometry pokażą maksymalnie 29 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze wschodu. Okresami jego porywy mogą być dość silne, a podczas burzy osiągać do 90 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 1001 hPa.

Pogoda Wrocław

Zzachmurzenie umiarkowane i duże. Prognozowane są przelotne opady deszczu, a po południu możliwa jest burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 31 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje ze wschodu. Okresami może wiać dość silnie - w burzy porywy będą osiągać do 90 km/h. Ciśnienie w południe osiągnie 994 hPa, waha się.

Pogoda Kraków

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz, po południu burza. Temperatura maksymalna wyniesie 30 st. C. Wiatr z północnego wschodu powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. W porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h. Ciśnienie w południe sięgnie 980 hPa.

Autor: kw/dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Johannes Plenio/pexels.com

Pozostałe wiadomości