Najnowsze

Pogoda na dziś: poniedziałek przyniesie deszcz, miejscami burze

Najnowsze


Pogoda na dziś w wielu regionach zapowiada się deszczowo. Miejscami opady będą intensywne, może spaść nawet do 50 litrów wody na metr kwadratowy. Pojawią się również burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś, czyli poniedziałek 23.08, upłynie pod znakiem pochmurnej aury z opadami deszczu, miejscami w centrum kraju, na południu i wschodzie intensywnymi do 30-50 litrów wody na metr kwadratowy oraz burzami. Tylko na Pomorzu nie prognozuje się deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 16 stopni Celsjusza w centrum kraju, przez 18 st. C na Śląsku, do 21 st. C na Pomorzu Zachodnim. Północno-wschodni i wschodni wiatr, tylko na południu zachodni, będzie umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W burzach rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek, 23.08

W poniedziałek wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 80-90 procent. Niemal wszędzie będzie chłodno i wilgotno, tylko mieszkańcy północnej części kraju odczują komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w poniedziałek 23.08
Warunki biometeo w poniedziałek 23.08tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Wystąpi zachmurzenie duże i opady deszczu, przejściowo intensywne do 20-40 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie wiał umiarkowanie i dość silnie. W południe barometry pokażą 1004 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Prognozuje się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie 20 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny, północno-wschodni wiatr. W południe na barometrach zobaczymy 1021 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Zachmurzenie będzie duże i wystąpią opady deszczu, przejściowo intensywne. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 17 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny. Ciśnienie w południe wyniesie 1007 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Prognozuje się duże zachmurzenie i opady deszczu, przejściowo intensywne. Możliwa jest też burza. Termometry pokażą maksymalnie 18 st. C. Powieje północno-wschodni, umiarkowany i dość silny wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1001 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Wystąpi duże zachmurzenie i opady deszczu, przejściowo intensywne. Może zagrzmieć. Temperatura maksymalna wyniesie 19 st. C. Wiatr powieje ze wschodu, umiarkowany i dość silny. W południe na barometrach zobaczymy 989 hPa.

Autor: anw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości