Najnowsze

Pogoda na dziś: poniedziałek bez burz tylko w jednym regionie

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek 26.07
Prognoza pogody na poniedziałek 26.07tvnmeteo.pl
wideo 2/4

Pogoda na dziś w przeważającej części kraju zapowiada się niebezpiecznie. Prognozowane są burze z gradem, będą im towarzyszyć również ulewne opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie do 31 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś: małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste będzie wzrastać do dużego. Pojawią się przelotne opady deszczu o sumie do 15 litrów wody na metr kwadratowy oraz burze z gradem i sumą opadów do 40 l/mkw. Jedynie dla Suwalszczyzny nie są przewidywane gwałtowne zjawiska. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 28 st. C w centrum kraju, do 31 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać południowo-wschodni, tylko na zachodzie północno-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr. W trakcie wyładowań atmosferycznych osiągnie prędkość do 80-100 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeo w poniedziałek 26.07

Wilgotność powietrza we wszystkich regionach znajdzie się na poziomie około 80 procent. Na wschodzie i południowym wschodzie Polski będzie odczuwalne gorąco, a poza tym - ciepło. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w poniedziałek 26.07
Warunki biometeo w poniedziałek 26.07tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające do dużego, przelotne opady deszczu i burza. Temperatura maksymalna wyniesie 30 st. C. Wiatr będzie południowo-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1000 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego, przelotne opady deszczu i burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 27 st. C. Powieje południowo-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 1014 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające do dużego, przelotne opady deszczu i burza. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 28 st. C. Wiatr będzie południowo-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1001 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego, przelotne opady deszczu i burza. Termometry pokażą maksymalnie 28 st. C. Powieje południowo-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 997 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego, przelotne opady deszczu i burza. Temperatura maksymalna wyniesie 30 st. C. Wiatr będzie południowo-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 986 hPa.

Autor: ps / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości