Najnowsze

Pogoda na dziś: niedziela przyniesie wzrost temperatury do 30 stopni i burze

Najnowsze

Prognoza pogody na niedzielę 25.07tvnmeteo.pl
wideo 2/3

Pogoda na dziś, niedzielę 25.07, zapowiada się gorąco, a w części kraju nawet upalnie. Po spokojnym poranku kolejne regiony Polski zaczną obejmować opady deszczu oraz burze, które mogą okazać się gwałtowne.

Pogoda na dziś: o poranku będzie dość pogodnie. W trakcie dnia nad zachodnią i południową częścią kraju będzie przemieszczać się strefa przelotnych opadów deszczu oraz burz, które mogą być gwałtowne. W czasie wyładowań atmosferycznych może spaść do 20-30 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr w porywach osiągać prędkość do 70-80 kilometrów na godzinę. Pod koniec dnia deszcz może pojawić się także w centrum, między innymi w województwie łódzkim. Cały dzień wyłącznie pod znakiem słońca upłynie we wschodniej połowie Polski. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 stopni Celsjusza w Suwałkach i Białymstoku do 30 st. C w Zielonej Górze, Katowicach i Kielcach. Z kierunku południowo-wschodniego będzie wiać, z wyjątkiem burz, słaby i umiarkowany wiatr.

Warunki biometeo w niedzielę 25.07

Wilgotność powietrza im dalej na zachód, tym będzie wyższa, osiągając maksimum 80 procent. Mieszkańcy wszystkich regionów odczują gorąco. Warunki biometeorologiczne okażą się zróżnicowane, przy czym powinny przeważać niekorzystne.

Warunki biometeo w niedzielę 25.07tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie 29 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W południe barometry wskażą 1000 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Pogodnie i bez opadów. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 28 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1015 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Rano pogodnie i bez opadów, po południu mogą wystąpić przelotne opady deszczu, możliwe są też gwałtowne burze z opadami do 20-30 l/mkw. i porywami wiatru do 70-80 km/h. Temperatura sięgnie maksymalnie 29 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1005 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Rano pogodnie i bez opadów, po południu możliwe są przelotne opady deszczu i gwałtowne burze z sumą opadów do 20-30 l/mkw. i porywami wiatru do 70-80 km/h. Termometry pokażą maksymalnie 29 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1000 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Rano pogodnie i bez opadów, po południu mogą pojawić się przelotne opady deszczu i burze o gwałtownym charakterze z opadami do 20-30 l/mkw. i porywami wiatru do 70-80 km/h. Temperatura maksymalna sięgnie 29 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie w południe wyniesie 986 hPa.

Autor: ps / Źródło: tvnmeteo.pl