Najnowsze

Pogoda na dziś: na ogół pogodnie i ciepło, do 26 stopni

Najnowsze

[object Object]
Pogoda na piątek 31.07tvnmeteo.pl
wideo 2/13

Piątek upłynie na ogół pod znakiem pogodnej aury, miejscami przelotnie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 stopni Celsjusza.

Piątek w większości Polski przyniesie małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste, a na północnym wschodzie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 24 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje zachodni i północno-zachodni wiatr, który będzie przeważnie słaby i umiarkowany. W regionach północnych i wschodnich jego porywy mogą być silniejsze i rozpędzać się do 50-60 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne

Największa wilgotność powietrza pojawi się w pasie od Pomorza po Podlasie. W przeważającej części kraju odczujemy ciepło, a pogoda korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie. W regionach od Pomorza Zachodniego po północ Lubelszczyzny wystąpi komfort termiczny, a biomet będzie neutralny. Natomiast w pozostałej części kraju dominować będzie chłód i niekorzystne warunki biometeorologiczne.

Warunki biometeorologiczne w piątek 31.07
Warunki biometeorologiczne w piątek 31.07tvnmeteo.pl

Pogoda Warszawa

Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 st. C. Powieje z zachodu, a wiatr, który na ogół będzie słaby i umiarkowany, okresami może przybierać na sile. W południe ciśnienie osiągnie 1001 hPa.

Pogoda Trójmiasto

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie 20 st. C. Wiatr powieje z północnego zachodu i na ogół powinien być słaby i umiarkowany, ale okresami jego porywy mogą być dość silne. W południe barometry wskażą 1014 hPa.

Pogoda Poznań

Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, termometry pokażą maksymalnie 25 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 1005 hPa.

Pogoda Wrocław

Zachmurzenie kłębiaste małe, temperatura maksymalna wyniesie 26 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe ciśnienie osiągnie 1002 hPa.

Pogoda Kraków

Zachmurzenie kłębiaste małe, na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 st. C. Wiatr będzie zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe wyniesie 989 hPa.

Autor: kw,anw/dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości