Najnowsze

Pogoda na dziś: dzień pod znakiem deszczu ze śniegiem i silnego wiatru

Najnowsze

[object Object]
Pogoda na piątek 13.12tvnmeteo.pl
wideo 2/7

W piątek w wielu regionach należy się spodziewać opadów deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie do 6 stopni Celsjusza. Uczucie chłodu będzie spotęgowane przez silny wiatr, w górach jego porywy mogą osiągać do 110 kilometrów na godzinę.

W piątek na niebie zobaczymy sporo chmur. Padać nie powinno jedynie na zachodzie kraju, poza tym miejscami wystąpią przelotne opady deszczu ze śniegiem do 1-3 litrów na metr kwadratowy, a w górach śniegu do 5 centymetrów. Termometry pokażą maksymalnie od 3 stopni Celsjusza na północy, przez 5 st. C w centrum kraju, po 6 st. C na Podkarpaciu. Powieje południowo-wschodni umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach osiągnie do 50-60 kilometrów na godzinę, a w górach do 80-110 km/h.

Warunki biometeo

W większości regionów wilgotność powietrza przekroczy 90 procent. W całym kraju odczujemy wilgoć i chłód, a na północy dodatkowo będzie wietrznie. Biomet okaże się niekorzystny.

Biomet w piątek 13.12
Biomet w piątek 13.12tvnmeteo.pl

Pogoda Warszawa

Zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami, możliwe są przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura wyniesie maksymalnie 5 st. C. Powieje południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny wiatr. Ciśnienie spada, w Warszawie około południa wyniesie 982 hPa.

Pogoda Gdańsk

Zachmurzenie będzie duże, możliwe są przelotne opady deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie 3 st. C. Wiatr będzie południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny. Ciśnienie spada, około południa osiągnie 992 hPa.

Pogoda Poznań

Zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. Termometry wskażą maksymalnie 5 st. C. Wiatr będzie południowo-wschodni umiarkowany i dość silny. Ciśnienie spada, około południa dojdzie do 976 hPa.

Pogoda Wrocław

Zachmurzenie będzie duże, możliwe są też przelotne opady deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 st. C. Powieje południowo-wschodni umiarkowany i dość silny wiatr. Ciśnienie spada, około południa dojdzie do 972 hPa.

Pogoda Kraków

Zachmurzenie będzie duże, możliwe są też przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 5 st. C. Powieje południowo-wschodni umiarkowany i dość silny wiatr. Ciśnienie spada, około południa dojdzie do 963 hPa.

Autor: kw,dd/map,aw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: pixabay.com

Pozostałe wiadomości