Najnowsze

Pogoda na dziś: do 33 stopni, lokalnie możliwe burze

Najnowsze

[object Object]
Pogoda na sobotę 08.08tvnmeteo.pl
wideo 2/13

Sobota niemal w całym kraju przyniesie upał. Temperatura może sięgnąć nawet do 33 stopni Celsjusza. W wielu miejscach będzie na ogół słonecznie, choć niewykluczone są lokalne burze.

Sobota będzie na ogół słoneczna, ale w Małopolsce, na Suwalszczyźnie, Podkarpaciu, Ziemi Łódzkiej, częściowo na Śląsku i w Wielkopolsce po południu bardzo prawdopodobne są burze z porywami wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę i opadami rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 33 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje ze wschodu.

Warunki biometeorologiczne

Największa wilgotność powietrza wystąpi na krańcach północno-wschodnich oraz w niektórych południowych regionach kraju. Wszędzie będzie upalnie i parno. Warunki biometeo w całej Polsce będą niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w sobotę 08.08
Warunki biometeorologiczne w sobotę 08.08tvnmeteo.pl

Pogoda Trójmiasto

Słonecznie. Temperatura maksymalna sięgnie 28 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry pokażą 1023 hPa.

Pogoda Kraków

Rano słonecznie, po południu jest możliwa burza, podczas której wiatr w porywach osiągnie do 80 km/h, a suma opadów do 10-20 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie 31 st. C. Wiatr ze wschodu będzie słaby. Ciśnienie w południe osiągnie 989 hPa.

Pogoda Poznań

Słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 32 st. C. Słaby wiatr powieje ze wschodu. W południe ciśnienie sięgnie 1010 hPa.

Pogoda Warszawa

Słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 30 st. C. Powieje słabo ze wschodu. W południe barometry pokażą 1008 hPa.

Pogoda Wrocław

Słonecznie. Temperatura maksymalna sięgnie 32 st. C. Wschodni wiatr będzie słaby. W południe na barometrach zobaczymy 1006 hPa.

Autor: kw/dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości