Najnowsze

Pogoda na dziś: do 32 stopni, miejscami możliwe są burze

Najnowsze

Pogoda na wtorek 11.08
Pogoda na wtorek 11.08tvnmeteo.pl
wideo 2/4

Wtorek będzie w miarę pogodny, choć będą też regiony, w których popada deszcz. Niewykluczone, że wystąpią burze z gradem. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 32 stopni Celsjusza.

Na wtorek prognozowane jest małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste, a na wschodzie, południu i w centrum kraju - przejściowo duże z przelotnymi opadami deszczu o sumie do 5-20 litrów wody na metr kwadratowy. Tam też wystąpią burze z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni Celsjusza w rejonie Zatoki Gdańskiej oraz na Suwalszczyźnie, przez 29 st. C w centrum kraju, do 32 st. C na Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr w burzach powieje silnie, rozpędzając się do 90 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza znajdzie się na poziomie około 60-80 procent. Odczujemy ciepło i gorąco, ponadto w południowych regionach będzie także parno. Na przeważającym obszarze kraju warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo we wtorek 11.08
Warunki biometeo we wtorek 11.08tvnmeteo.pl

Pogoda Warszawa

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz, możliwa burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 28 st. C. Wiatr będzie północno-wschodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny do 90 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe dojdzie do 1007 hPa.

Pogoda Trójmiasto

Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Wiatr będzie północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1024 hPa.

Pogoda Poznań

Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna osiągnie 30 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 1010 hPa.

Pogoda Wrocław

Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 31 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1004 hPa.

Pogoda Kraków

Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 30 st. C. Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr, w burzach będzie silny do 90 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 991 hPa.

Autor: ps,dd/aw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości