Najnowsze

Pogoda na dziś: deszcz i burze, ale nie wszędzie. Będzie chłodniej

Najnowsze

[object Object]
Pogoda na poniedziałek 22.06tvnmeteo.pl
wideo 2/15

Nowy tydzień rozpocznie się z opadami deszczu, a w części kraju także burzami. Będzie nieco chłodniej niż w poprzednich dniach, bo temperatura wzrośnie maksymalnie do 25 stopni Celsjusza.

Polska pozostaje pod wpływem niżu z centrum nad Rumunią i Morzem Czarnym, w strefie burzowo-deszczowego frontu rozciągającego się od Zatoki Gdańskiej, Warmii i Mazur przez centrum kraju, Mazowsze po Małopolskę i Podkarpacie. Ciepłe powietrze nad wschodnią częścią kraju jest wypierane przez płynące z północnego zachodu chłodniejsze masy powietrza polarnego. Ponadto od zachodu Polska dostaje się pod wpływ wyżu znad Francji, który na zachodzie przyniesie rozpogodzenia.

W poniedziałek na zachodzie kraju zachmurzenie będzie kłębiaste małe i umiarkowane, miejscami popada przelotny deszcz do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze dzień upłynie pod znakiem pochmurnej i okresami deszczowej aury. Spadnie do 10-30 l/mkw., a w górach do 50 l/mkw. Miejscami też zagrzmi. Temperatura wyniesie maksymalnie od 19 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku, przez 20 st. C w centrum, do 25 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie północny, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 80-100 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza wyniesie od około 70 do powyżej 90 procent. W całym kraju odczuwalny będzie komfort termiczny, a warunki biometeorologiczne okażą się na ogół niekorzystne.

Warunki biometeo w poniedziałek 22.06
Warunki biometeo w poniedziałek 22.06tvnmeteo.pl

Pogoda Warszawa

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu do 10-30 l/mkw. oraz burza. Temp. maks. 23 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny do 80-100 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe 1000 hPa.

Pogoda Trójmiasto

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu do 10-20 l/mkw., możliwa burza. Temp. maks. 20 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny do 80 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe 1017 hPa.

Pogoda Poznań

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu do 10 l/mkw. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w południe 1008 hPa.

Pogoda Wrocław

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu do 10 l/mkw. Temp. maks. 23 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w południe 1004 hPa.

Pogoda Kraków

Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu do 10-40 l/mkw. oraz burza. Temp. maks. 20 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny. Ciśnienie rośnie, w południe 988 hPa.

Autor: ps/ja / Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości