Najnowsze

Pogoda na dziś: część kraju odpocznie od upału. Nadal burzowo

Najnowsze

Prognoza pogody na noc 22/23.06
Prognoza pogody na noc 22/23.06tvnemeteo.pl
wideo 2/10

W środę znów możemy spodziewać się gwałtownych burz. Będą im towarzyszyć ulewne opady deszczu, a także porywisty wiatr. Na termometrach zobaczymy od 23 do 31 stopni Celsjusza.

Za dnia mieszkańcy północno-zachodnich regionów kraju mogą spodziewać się rozpogodzeń. Na pozostałym obszarze czeka nas umiarkowane zachmurzenie wzrastające do dużego. Pojawią się przelotne opady deszczu do 20 litrów wody na metr kwadratowy oraz burze z gradem i sumą opadów do 40 l/mkw. Szczególnie gwałtowne zjawiska możliwe są na wschodzie Polski. Termometry pokażą maksymalnie od 23 stopni Celsjusza na Kaszubach, przez 26 st. C w centrum kraju, do 31 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie północno-zachodni, tylko na wschodzie południowy, słaby i umiarkowany. Tam, gdzie zagrzmi, w porywach rozpędzi się do 80-100 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w środę osiągnie na ogół 70-80 procent. W większości kraju będzie odczuwalne ciepło, a warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w środę 23.06
Warunki biometeo w środę 23.06tvnmeteo.pl

Pogoda Warszawa

Zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu, a także burzami z gradem oraz opadami do 20 l/mkw. Temp. maks. 29 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny do 80 km/h. Ciśnienie w w południe wzrośnie do 1003 hPa.

Pogoda Trójmiasto

Zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu. Temp. maks. 23 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1016 hPa.

Pogoda Poznań

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 25 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1007 hPa.

Pogoda Wrocław

Zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu. Temp. maks. 24 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1003 hPa.

Pogoda Kraków

Zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu, a także burzami z gradem oraz opadami do 30 l/mkw. Temp. maks. 28 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny do 80 km/h. Ciśnienie w południe wzrośnie do 990 hPa.

Autor: ps/map,dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości