Najnowsze

Pogoda na dziś: od 9 do 24 stopni, możliwe burze

Najnowsze

Pogoda na środę 29.04
Pogoda na środę 29.04tvnmeteo.pl
wideo 2/11

W środę możemy spodziewać się ogromnej różnicy temperatury w kraju. Okresami popada deszcz, a w niektórych regionach niewykluczone są burze.

Środa upłynie nam pod znakiem zachmurzenia kłębiastego, umiarkowanego i dużego. Pojawią się okresowe opady do 5-10 litrów deszczu na metr kwadratowy, a na południu, wschodzie i w centrum kraju możliwe są burze z opadami do 20 l/mkw. Termometry pokażą od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i w rejonie Zatoki Gdańskiej, przez 19 st. C w centrum, do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W trakcie burz osiągnie prędkość do 90 kilometrów na godzinę. Powieje z kierunków północnych, a na południu i wschodzie - z południowego zachodu.

Warunki biometeo

Najwyższa wilgotność powietrza spodziewana jest na północnym wschodzie kraju, gdzie wyniesie ponad 90 procent. Tam też będzie odczuwalny chłód. Na południowym zachodzie będzie ciepło, a na pozostałym obszarze kraju odczujemy komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne w północno-zachodniej części kraju okażą się neutralne, a w pozostałej niekorzystne.

Warunki biometeo w środę 29.04
Warunki biometeo w środę 29.04tvnmeteo.pl

Pogoda Warszawa

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Termometry pokażą maksymalnie 20 st. C. Będzie wiał północny słaby i umiarkowany wiatr, w burzy silny o prędkości do 80 kilometrów na godzinę. Ciśnienie w południe lekko wzrośnie do 990 hPa.

Pogoda Trójmiasto

Zachmurzenie kłębiaste duże, przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy do 9 st. C. Powieje północny słaby i umiarkowany, wiatr. Ciśnienie w południe lekko wzrośnie do 1007 hPa.

Pogoda Poznań

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Termometry pokażą do 16 st. C. Będzie wiał północno-zachodni słaby i umiarkowany, wiatr. Ciśnienie w południe lekko wzrośnie do 994 hPa.

Pogoda Wrocław

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy do 18 st. C. Powieje północno-zachodni słaby i umiarkowany, wiatr. Ciśnienie w południe lekko spadnie do 988 hPa.

Pogoda Kraków

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura wzrośnie do 21 st. C. Będzie wiał południowo-zachodni słaby i umiarkowany wiatr, w burzach silny do 90 km/h. Ciśnienie w południe spadnie do 976 hPa.

Autor: kw,ps/map / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: eberhard grossgasteiger/pexels.com

Pozostałe wiadomości