Najnowsze

Pogoda na dziś: aż 33 stopnie i burze z gradem

Najnowsze

Pogoda na niedzielę 09.08tvnmeteo.pl
wideo 2/12

Burze - lokalnie z opadami gradu - wystąpią w niedzielę w dużej części kraju. Wszędzie będzie gorąco. Miejscami termometry pokażą aż 33 stopnie Celsjusza.

Niedziela na Kaszubach, Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu oraz Przedgórzu Sudeckim i Pogórzu Karpackim upłynie pod znakiem pogodnej aury. W pozostałej części Polski niewykluczone są przelotne opady i burze, którym towarzyszyć mogą do 10-30 litrów deszczu na metr kwadratowy oraz lokalnie grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 28 st. C na Suwalszczyźnie do 33 st. C na Dolnym Śląsku. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, który w porywach burzowych rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne

Największą wilgotność powietrza odczują mieszkańcy centrum. W całej Polsce zrobi się upalnie, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w niedzielę 09.08tvnmeteo.pl

Pogoda Warszawa

Rano słonecznie. Po południu prognozowane są przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna wyniesie 31 st. C. Wiatr z północnego zachodu powieje słabo i umiarkowanie, ale w porywach burzowych może rozpędzać się do 90 km/h. Po południu barometry pokażą 1004 hPa.

Pogoda Poznań

Rano słonecznie. Po południu niewykluczone są przelotny deszcz lub burza. Termometry pokażą maksymalnie 32 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr, który w porywach burzowych będzie osiągał do 90 km/h, powieje z północnego zachodu. Ciśnienie po południu osiągnie 1006 hPa.

Pogoda Gdańsk

Pogodnie. Temperatura maksymalna sięgnie 29 st. C. Powieje z północnego zachodu, a wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie po południu wyniesie 1019 hPa.

Pogoda Wrocław

Pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 33 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Po południu ciśnienie wyniesie 1002 hPa.

Pogoda Kraków

Pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 32 st. C. Wiatr z północnego zachodu powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie po południu wyniesie 990 hPa.

Autor: kw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dominik/Kontakt 24